Цитаты великих

Не позволяйте жизни заставлять вас становиться тем, кем вы быть не хотите.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися

23.02.2024 — Психология отношений
Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися

Перфекціоністами називають людей, які прагнуть ідеальності у всьому. Але нерідко ця риса характеру заважає їм будувати міцні відносини.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

І є кілька причин, чому перфекціонізм негативно впливає на твій романтичний зв'язок.

 

Чому перфекціонізм у відносинах шкідливий

Є кілька суттєвих причин, чому перфекціонізм у відносинах не призводить ні до чого доброго.

Завищені очікування від себе та дівчини

У кожної людини, яка вступає у стосунки, є певні очікування. Вони можуть бути розумними та цілком об'єктивними, але також і завищеними.

Коли починаєш пред'являти надто великі вимоги до себе та своєї дівчини, стикаєшся з нещастям та розчаруванням. Ці очікування можуть стати причиною великого стресу, що підвищує ризик виникнення конфліктів.

Надмірна критичність

Наслідок завищених очікувань - схильність до надмірної критичності. Важко розумно оцінювати можливості, особисті якості, прагнення та проблеми, коли прагнеш до того, щоб усе було ідеально.

Постійна критика на свою адресу і по відношенню до дівчини підриває почуття довіри та близькості. Вона негативно відбивається на почутті власної гідності та може призвести до відчуття нікчемності.

Невміння йти на компроміс

Коли повністю впевнений, як буде правильно, що часто продиктовано схильністю до перфекціонізму, можливо непросто змусити себе піти на компроміс.

Через нетерпимість, що виникає при суперечках із дівчиною, у стосунках може виникнути почуття напруженості, а також великі образи.

Неможливість розслабитися

Прагнучи ідеальним відносинам, ти можеш відчувати, що просто не маєш права розслаблятися. Тобі потрібно постійно контролювати, що відбувається між тобою та дівчиною, вживати заходів для покращення вашого зв'язку.

Але буває, що найкраще – ворог доброму. Не дозволяючи собі розслаблятися і просто насолоджуватися тим, що відбувається, ти перестаєш отримувати задоволення від дозвілля та стосунків загалом.

Уникнення вразливості

Як правило, людина, яка прагне ідеальних відносин, сама по собі є перфекціоністом. Він звик, що повинен отримувати стовідсотковий чи навіть більший результат у будь-яких справах, а також відповідати жорстким вимогам, які виставлені самому собі.

У результаті він намагається уникати ситуацій, які вимагають демонстрації вразливості, оскільки вона розкриває його недоліки та слабкості. Але, чинячи так, він перешкоджає розвитку емоційної близькості у відносинах.

Зацикленість на негативі

При перфекціонізмі у відносинах люди схильні бачити лише негатив, при цьому ігноруючи добрі речі. Вони втрачають радість та щастя, які криються у дрібницях.

Зосереджуючись на помилках та промахах, вони роблять із мухи слона, нехтуючи можливістю виправити ситуацію чи піти на компроміс у важливих питаннях.

 

Як упоратися з перфекціонізмом у відносинах

Якщо усвідомлюєш, що у твоїх відносинах присутній нездоровий перфекціонізм, настав час починати з ним боротися.

Є кілька порад, які у цьому допоможуть.

Встановлюй реалістичні очікування

Якщо ти відчуваєш, що дівчина зовсім не відповідає твоїм очікуванням, можливо, настав час їх переглянути. Май на увазі, що стандарти, які ти встановлюєш, мабуть, високі для більшості людей.

Пам'ятай, що ніхто не ідеальний, включаючи тебе самого. Час від часу помиляються або поводяться не так, як ти хочеш. А про те, як зрозуміти, чи завищені твої очікування, ми розповідали тут.

Зосереджуйся на позитиві

Подолання перфекціонізму багато в чому залежить від зміни переконань та поглядів. Важливо вчитися зосереджуватися не так на поганих, але в позитивних моментах у відносинах.

Це допоможе утихомирити внутрішнього критика, а також надати більшого значення тому, що тобі подобається у своїй дівчині.

Відмовся від надмірної серйозності

Перфекціоністи, як правило, є дуже серйозними людьми. Вони надають величезного значення будь-якій ситуації, розглядаючи її крізь призму чорно-білого мислення. Вона або погана, або хороша, і ніяк інакше.

Якщо ти навчишся бути не надто серйозним, ти помітиш, як починаєш отримувати від життя та стосунків більше задоволення. Не завжди варто «тримати планку» - важливо дозволяти собі та своїй дівчині час від часу розслаблятися та відпочивати.

Навчись терпіти помилки

Буває складно визнати, що не кожне розчарування є ознакою великої невдачі. Це нормально — почуватися не найкращим чином через те, що припустився помилки.

Що недобре - так це називати себе невдахою після цього. Розвивай терпимість до того, що ти та твоя дівчина можете робити щось не так.

Щоб зберегти відносини і зробити їх міцними, доведеться змиритися з тим, що помилки є неминучими. А ще треба вчитися прощати, щоб упоратися з перфекціонізмом та побудувати щасливе життя.

Зроби акцент на якості відносин, а не на досконалості

Ми, подібно до режисерів романтичного кіно, можемо малювати в голові картини ідеальних відносин і любові. Проблема в тому, що реальне життя далеке від наших очікувань, так і від того, що показують на екрані.

Важливо працювати не над тим, щоб відносини були досконалими, а над їхньою якістю. Для цього потрібно вчитися йти на компроміс, відкрито спілкуватися, виявляти свою вразливість та приймати недоліки своєї дівчини.

Зроби чесне спілкування пріоритетом

Незалежно від схильності партнерів до перфекціонізму, спілкування це те, що допомагає побудувати здорові відносини, тому на нього і варто зробити ставку. Не намагайся уникати помилок, коли говориш із дівчиною про проблеми, або здаватися краще, ніж ти є.

Намагайся вислуховувати її думку, навіть якщо вона здається тобі неправильною, а також будь чесна з нею і уникай надмірної критики.

Перестань бути суворим до себе

Вісім із десяти людей, які практикують перфекціонізм, критикують і висувають високі вимоги до своїх партнерів, тому що самі почуваються недосконалими. Вони борються зі страхом невдачі, змушуючи інших почуватися невдахами.

Перфекціонізм робить тебе надмірно суворим до себе. Однак ти людина, яка має свої слабкості, потреби та набір життєвих помилок, які допомагають їй рости. Візьми цю реальність і стався до себе не як до досконалого роботу, а як до кращого друга.

Інакше велика ймовірність, що незадоволеність собою стане причиною причіпок до дівчини, а також призведе до відчуття, що ти нещасливий у стосунках.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Звезды 0 Алессандра Амбросио для рекламной кампании купальников Gal Floripa В курсе 0 Софи Тернер полюбила хулигана в триллере "Джози" Секс 0 Как формируются сексуальные девиации и можно ли их "вылечить" Карьера 0 5 плохих качеств, которые помогут тебе в жизни MC Like 0 5 горячих видео пяти героинь новой рекламной кампании Agent Provocateur Звезды 0 Алессандра Амброзио для рекламной кампании нижнего белья SKIMS Звезды 0 Меган Фокс и Кортни Кардашьян снялись топлес в новой рекламной кампании бренда… Внешность и здоровье 0 Adidas Originals выпустили экологичные "стэнсмиты" и "суперстары" Секс 0 Проституированное поведение женщин Внешность и здоровье 0 Marni выпустили кроссовки, вдохновленные бананами Карьера 0 Как быстро завоевать авторитет на новой работе Секс 0 #говоритженщина: такой секс нам не нужен Карьера 0 Речі, за які ти не зобов'язаний звітувати ні перед ким Вокруг света 0 18 удивительных локаций саги "Звездные войны" Карьера 0 8 речей, які не робить той, хто задоволений своїм життям Юмор 0 Как правильно отвечать на 25 кавеpзных женских фраз В курсе 0 New Balance создал кроссовки для пива в коллаборации с Miller Lite Юмор 0 Причины, по которым ты получаешь отказ от женщин Юмор 0 10 универсальных поздравлений с 8 Марта всем видам женщин В курсе 0 Перший трейлер серіалу "Бекхем" від Netflix
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.