ТОП-10 популярных новостей
Чому ти виглядаєш привабливіше, коли перебуваєш у стосунках 20.06.2024 — Психология отношений — 0 8 переваг самотніх та бездітних людей, які суспільство недооцінює 19.06.2024 — Карьера — 0 7 звичок, через які ти виглядаєш слабким 18.06.2024 — Карьера — 0 9 ознак, що друзі не в захваті від твоєї дівчини, але не говорять тобі про це 18.06.2024 — Юмор — 0 Як музичні уподобання впливають на сексуальну активність? Виявляється, є… 17.06.2024 — Юмор — 0 Як правильно пити з жінками 14.06.2024 — Юмор — 0 8 прикладів нездорових кордонів з колишньою дівчиною 13.06.2024 — Карьера — 0 Як бути, якщо дівчина нічого не робить і перекладає на тебе відповідальність за… 13.06.2024 — Психология отношений — 0 Ось що відбувається із вашим тілом, якщо місяцями обходитися без сексу (і… 10.06.2024 — Секс — 0 Багато тренерів забороняють секс. А як інтим впливає на спортивні результати? 10.06.2024 — Секс — 0

Цитаты великих

Ничего не бывает зря. Если вы что-то совершили, значит в тот конкретный момент вашей жизни, на том конкретном этапе вашего развития, в данном поступке был смысл. И если вам кажется, что вы могли поступить по-другому, знайте – вы не могли. Хэнк Муди

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Корислива упередженість: чому успіх твій, а невдачі завжди вина інших

11.06.2024 — Карьера
Корислива упередженість: чому успіх твій, а невдачі завжди вина інших

Не завжди помічаєш, як на твоєму переніссі опиняються рожеві окуляри. Через них ти розглядаєш успіхи як результат власної праці, а невдачі як чужу провину і не кращий збіг обставин.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Це називається корисливою упередженістю - пропонуємо розібратися, звідки вона береться, а також чому потрібно вміти давати їй відсіч.

 

Що таке корислива упередженість

Це когнітивне упередження, при якому людина приписує позитивні події своєму характеру та діям, а негативні – зовнішнім факторам.

Корислива упередженість є способом захистити свою самооцінку та почуття власної гідності. Але, на жаль, є в неї і побічні ефекти, про які ти дізнаєшся трохи пізніше.

 

Чому вона з'являється?

Є кілька причин, чому ми можемо щодня звертатися до корисливої ​​упередженості, навіть не замислюючись про це.

Прагнення самоповаги

Приємно думати про себе добре. Прагнення самоповаги є рушійною силою, яка змушує залишати успіх собі, а невдачах звинувачувати тих, хто поруч.

Це дуже зручно та просто, набагато легше, ніж брати відповідальність та визнавати, що ти, як і інші люди, не ідеальний.

Потреба в когнітивній послідовності

Наш мозок є досить лінивим органом, тому він любить порядок і передбачуваність. Коли твоє сприйняття суперечить реальності навколо тебе, виникає психічна напруга.

Щоб упоратися з проблемою та повернути ментальний стан у норму, мозок коригує твоє сприйняття ситуації, щоб воно відповідало твоєму уявленню про себе.

Це спосіб зберегти баланс між внутрішнім та тим, що знаходиться у зовнішньому світі.

Бажання захиститися від негативних емоцій

Захисні механізми – річ складна та цікава. Нікому не подобається критика, неприємні відгуки чи усвідомлення, що зробив помилку.

У таких ситуаціях корислива упередженість допомагає вберегти тендітне его від неминучого ушкодження, а також захиститися від дискомфорту та негативних емоцій.

Більше того, вона є способом уникнути когнітивного дисонансу — неприємного почуття, що ти дотримуєшся двох суперечливих переконань чи поглядів.

Такий конфлікт виникає, коли вважаєш себе розумним, але з тріском провалюєш тест на іспиті.

Замість того, щоб визнати невідповідність, ти звинувачуєш усіх довкола у несправедливості, включаючи педагога та одногрупників, які витягли більш вдалі квитки.

 

Наслідки корисливої ​​упередженості

Не варто вважати, що корислива упередженість ніяк не відбивається на твоєму психічному здоров'ї, характері та стосунках. Вона має більший вплив, ніж можна подумати.

Розглянемо все по порядку.

Завищена самооцінка

Добре мати високу самооцінку, а ось із завищеною починаються проблеми.

Чим частіше звертаєшся до корисливої ​​упередженості, тим складніше стає вчитися на помилках та набиратися життєвого досвіду. Це заважає особистісному зростанню та досягненню цілей.

Спотворення реальності

Не буває, щоб у всіх твоїх невдачах були винні оточуючі, але через корисливу упередженість так і здається.

Згодом ти можеш виявити, що твоє бачення реальності спотворене, а переконання не зовсім правильні. І буває боляче усвідомлювати, що стільки часу ти вірив у те, чого не може бути.

Надмірна самовпевненість

Через те, що приписуєш успіх собі, а невдачі робиш виною оточуючих, ти можеш стати надто самовпевненим.

Це змушує перебільшувати свої здібності, а потім страждати від того, що очікування не відповідають дійсності.

Наприклад, ти думаєш, що готовий до тесту без достатнього вивчення матеріалу, що призводить до поспішних рішень та недооцінки проблем.

Невміння брати на себе відповідальність

Корислива упередженість позбавляє тебе такої важливої ​​якості, як відповідальність.

Ти постійно перекладаєш провину на інших замість того, щоб проаналізувати, в чому не мав рації, і не допускати помилок знову. У результаті ти в черговий раз наступаєш на ті самі граблі.

Ілюзія контролю

Ілюзія контролю змушує тебе думати, що ти можеш вплинути на результати, які від тебе ніяк не залежать, наприклад, на результат гри чи думка іншої людини.

Це заважає сконцентруватися на реальних факторах, що знаходяться у зоні твоєї відповідальності.

Безліч непорозуміння

Коли ти приписуєш свої успіхи зовнішнім факторам, ти неминуче неправильно трактуєш ситуацію.

Звинувачуючи інших людей у ​​проблемах, ти змушуєш їх відчувати себе ніяково, а також протистояти нав'язаному почуттю сорому. І це є причиною безлічі конфліктів та непорозуміння.

Напружені відносини

Нікому з нас не подобається, коли його працю знецінюють. Але саме так і відбувається, коли ти не помічаєш чужих зусиль, зате вихваляєшся власними.

У результаті ти відштовхуєш своєю поведінкою людей, а також створюєш атмосферу обурення.

 

Як боротися з корисливою упередженістю

Не варто засмучуватися, якщо помітив, що у твоєму мисленні присутня корислива упередженість. Її можна подолати за допомогою кількох нескладних стратегій.

Підвищуй самосвідомість

Почни аналізувати, як ти пояснюєш події свого життя. Чи завжди ти є героєм своєї історії або за найменшої невдачі поступаєшся головною роллю іншим людям?

Настав час переосмислити події свого життя і визнати, що більшість невірних рішень — твоя і тільки твоя відповідальність.

А ще можеш попросити друзів висловитися та залишити свій відгук. Вони поділяться інформацією, яку ти міг випустити з уваги.

Практикуй прийняття різних точок зору

Зіткнувшись із ситуацією, зроби паузу та подумай про те, як на неї можуть дивитися інші люди.

Це корисна практика, яка допоможе побачити речі з раніше недоступного тобі ракурсу, а ще розширить світогляд і допоможе краще розуміти оточуючих.

Прийми установку на зростання

У тебе є потенціал для навчання та зростання. Коли віриш у це, ти з меншою ймовірністю приписуватимеш свій успіх тільки вродженим талантам.

А ще навчишся помічати, коли здобутки є плодом твоїх зусиль та пережитих життєвих уроків.

Уникай ізоляції зворотного зв'язку

Можливо, ти щойно впорався з великим проектом і думаєш, що на вершині світу. Але не дозволяй одному позитивному результату затьмарювати твоє судження.

Завжди намагайся дивитися на картину загалом, збирати відгуки з кількох незалежних джерел та враховувати їх усі.

Розвивай відповідальність

Легко вказувати пальцем на інших, але важче прийняти помилку, яку припустився. Тому настав час вчитися визнавати, коли був не правий і допустив помилку.

Навчившись приймати на себе відповідальність, ти не тільки швидше зростатимеш, а й заробиш повагу оточуючих.

Нагадуй собі про те, що борешся з упередженістю

Візьми за правило час від часу нагадувати собі, що борешся з корисливою упередженістю. Можеш повісити наклейку з відповідним написом на монітор або встановити щоденне нагадування на смартфоні.

Це допоможе тобі не забути про твій почин і не збитися зі шляху.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Amazon показала первые кадры с орками из сериала «Властелин колец: Кольца… Секс 0 Исчерпывающие данные о сексе в машине Психология отношений 0 Як вирватися з пастки контролю у відносинах MC Like 0 Много красоток на Victoria's Secret Fashion Show 2017 В курсе 0 Ентоні Хопкінс у першому трейлері драми «Одне життя» Внешность и здоровье 0 Adidas присвятили кросівки Мардж Сімпсон Секс 0 Ученые: худшая секс-поза всех времен и народов В курсе 0 Джейсон Стетхем, Меган Фокс та інші в трейлері «Нестримних-4» Внешность и здоровье 0 Ученые: видеоигры справляются со стрессом лучше, чем секс Звезды 0 Кім Кардашьян посилює спеку своєю новою колекцією купальників SKIMS Карьера 0 7 наивных утверждений о работе, в которые мы хотим верить Психология отношений 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс Юмор 0 Как говорить комплименты: исчерпывающее руководство Звезды 0 Дженнифер Лопес для сентябрьского GQ Mexico Секс 0 Звезды про свой самый странный секс Психология отношений 0 #говоритженщина: самцы второй свежести Внешность и здоровье 0 Puma выпустили кроссовки, которые очень сильно похожи на Гитлера Звезды 0 Джессика Альба на обложке Women's Health Карьера 0 Какую зарплату нужно получать, чтобы считаться богатым В курсе 0 Онлайн-казино с игровыми автоматами: специфика игры на деньги
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.