Цитаты великих

Нет смысла в поиске места, где вам будет хорошо. Есть смысл научиться создавать это хорошо в любом месте.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Як залишатися впевненим у собі, якщо на роботі ти постійно стикаєшся з критикою

20.03.2023 — Карьера
Як залишатися впевненим у собі, якщо на роботі ти постійно стикаєшся з критикою

На жаль, навіть якщо ти справді першокласний фахівець у своїй справі, це ще не означає, що оточуючі люди будуть ставитися до тебе належно.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Начальство або твої колеги можуть бути необ'єктивними у своїх судженнях, хтось може не злюбити тебе або побачити в тобі конкурента.

Своїми різкими і образливими висловлюваннями, в яких може бути правди, вони буквально знищують твою самооцінку.

Шукати іншу роботу, щоб реалізовувати себе в більш комфортній обстановці не завжди можливо. Залишити все так, як є - теж поганий варіант, адже рано чи пізно ти не витримаєш і зірвешся.

Ось кілька дієвих способів, які допоможуть тобі залишатися впевненим у собі.

 

Вчися розрізняти конструктивну та безпідставну критику

Перше, що ти маєш навчитися робити, – це розрізняти, чи дійсно людина критикує тебе у справі, чи її коментарі безпідставні.

Зробити це дуже просто, достатньо лише попросити аргументувати свою позицію.

Якщо на цьому етапі твій співрозмовник запам'ятається або замість фактів вирішить закріпити свою думку нагадуванням про те, що він досвідченіший чи краще розуміється на темі – не зациклюйся на його словах.

Швидше за все, це оцінна думка, яку можна проігнорувати. Коли людина висловлює конструктивну критику, вона завжди готова пояснити тобі, що саме не так і чому.

Більше того, він розповість про це відразу після того, як зробить зауваження. У цьому випадку варто принаймні прислухатися до того, що тобі повідомили. Ти можеш отримати для себе корисну інформацію або по-новому поглянути на ситуацію.

 

Вмій відстоювати позицію, в якій ти впевнений

Невпевненій у собі людині легко розпізнати в колективі. Будь-яке зауваження на свою адресу або будь-який негативний коментар щодо того, що він робить, може докорінно змінити його позицію з будь-якого питання.

Перестань відразу ж відмовлятися від початкового плану дій, якщо не побачив у навколишніх підтримках.

Серйозні рішення, особливо якщо твоя помилка може знищити весь прогрес у виконанні завдання, можуть завдати багато шкоди або призвести до безглуздої витрати часу та сил, не схвалюватимуться тими, хто не хоче брати на себе таку відповідальність.

До того ж, не варто забувати, що багато людей настільки заздрісні, що можуть намагатися псувати тобі життя своїми словами та вчинками.

Вчися відстоювати свою позицію: це дуже важливо, щоб зберігати впевненість у собі та власних силах.

Зрозуміло, стояти на своєму потрібно лише тоді, коли ти справді тримаєш ситуацію під контролем і знаєш, що робити.

 

Не сприймай критику як образу

Якщо критика обґрунтована, найімовірніше, людина не бажає тобі нічого поганого.

Навпаки, він вирішує витратити свій час і сили, щоб підказати тобі, в який бік рухатися і допомогти уникнути можливих помилок.

Найчастіше корисну критику тобі можуть давати або люди, небайдужі до того, що ти робиш, ті, кому важлива якість твоєї роботи та її результат загалом.

Або ті, хто щиро хоче поділитися з тобою своїми знаннями та досвідом, підтримати тебе. І в тому, і в іншому випадку людина, яка дає тобі поради або вказує на недоліки у твоїй роботі, налаштована до тебе позитивно.

Не варто сприймати критику як образу. Тебе критикують не тому, що прагнуть якось зачепити, принизити, поставити на місце і таке інше.

Неприємні тобі конструктивні коментарі даються тільки тому, що ти робиш щось не так. Все інше – твої особисті домисли, яких варто позбавлятися.

 

Вчися приймати рішення самостійно

Чим частіше ти звертаєшся до оточуючих за порадою, хочеш почути їхню думку або просто розповідаєш їм про те, що збираєшся робити, тим більше критики ти можеш отримувати на свою адресу.

Це очікувано – навіть найкрутішу твою ідею можуть розкритикувати без особливих причин. Може, ти набрид людині, відвернув її від виконання важливого завдання або просто створив у неї відчуття, що ти не впевнений у своїх словах.

Хоч як би там було, є стовідсотковий спосіб скоротити ризик отримання нової порції критики.

Просто вчись приймати рішення самостійно. Це не означає, що ти не можеш звернутися до когось за допомогою або порадою, і тим більше не означає, що тобі варто виходити з-під чийогось контролю.

Це не обов'язково. Досить щоразу ставити собі питання, чи дійсно тобі необхідно втягнути в процес роботи свого колегу чи потурбувати начальство, чи ти чудово розберешся з усім сам.

Якщо ти знаєш, що тобі потрібно робити, і готовий відповідати за результат – наважся, не витрачаючи час та сили на консультацію з іншими людьми.

 

Реагуй на критику спокійно

Ще одне захоплююче спостереження – чим спокійніше ти реагуєш на критику, навіть на найбезпідставнішу, тим менше в оточуючих бажання лізти до тебе зі своїми порадами.

Коли людина не отримує жодної очікуваної емоційної віддачі, вона втрачає до тебе інтерес. У випадку ж, якщо тебе зачіпає чия критика, будь впевнений, тобі ще не раз доведеться вислухати чужі причіпки.

До того ж, якщо ти вмієш зберігати обличчя, ти справляєш на своїх колег і начальство враження впевненої в собі людини, яка знає, що робить.

Особисті якості, такі як впевненість, вміння відстоювати свою думку, здатність приймати рішення, готовність брати на себе відповідальність - високо цінуються в будь-якій сфері.

 

Нікому нічого не доводь

Ти можеш поставити собі за мету доводити оточуючим, що вони не мають рації.

Але чим більше ти намагаєшся звернути увагу на те, що їхня критика спочатку була марною і не відображала реальний стан справ, тим сильніше помітно, що ти переживаєш кожен негативний коментар на свою адресу болісно.

Це лише дає твоїм колегам чи начальству можливість маніпулювати тобою. Якщо ти зрештою мав рацію, люди, які критикували тебе, обов'язково про це дізнаються. Навіть якщо ти не скажеш їм про це ні слова.

Будь впевнений, від твого мовчання та зовнішньої незворушності вони будуть шоковані більше, ніж від усвідомлення власної помилки. Не позбавляй себе задоволення бачити це.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 Мужчину возбуждают детали - женщину целое Психология отношений 0 8 распространенных ошибок, из-за которых хорошие отношения превращаются в плохие Внешность и здоровье 0 McDonald's выпустил новую линейку одежды MC Like 0 День тринадцатый: Хейли Болдуин для календаря журнала LOVE В курсе 0 Шэрон Стоун и Мэрилин Мэнсон сыграют в "Новом Папе" Психология отношений 0 Типы девушек, с которыми мы должны встречаться хотя бы раз Психология отношений 0 С кем лучше встречаться: со своей противоположностью или с похожей на тебя… Секс 0 Как стать хорошим любовником: 5 советов от женщин Карьера 0 13 отрицательных черт твоего характера, которые нравятся окружающим людям Юмор 0 Kак pассказывать о бывших MC Like 0 Дочь Джуда Лоу для новой кампании La Perla Автомобили 1 5 идеальных машин для секса Секс 0 Неочевидные вещи, которые могут привести к сексу Юмор 0 10 совершенно бесчестных способов соблазнения Звезды 0 Хайди Клум вспомнила 90-е в новой откровенной съемке Внешность и здоровье 0 Levi's выпустят совместную коллекцию с LEGO Внешность и здоровье 0 Levi's выпустил коллекцию, вдохновленную стилем преппи В курсе 0 Новый горячий клип Насти Каменских "A huevo" В курсе 0 Киану Ривз в первом трейлере новой «Матрицы» Секс 0 #говоритженщина: секса без обязательств не существует
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.