Цитаты великих

Если хотите иметь успех, Вы должны выглядеть так, как будто Вы его имеете.

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

8 побічних ефектів скромності, які заважають жити

21.02.2024 — Карьера
8 побічних ефектів скромності, які заважають жити

Можливо, в дитинстві ти часто чув, що потрібно бути скромнішим. Але бути надмірно тихим і стриманим так само небезпечно, як і виявитися зарозумілим хвальком.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Будь-який аспект особистості, доведений до крайності, шкідливий. Через це чесноти перетворюються на недоліки, а задоволення — на муки.

Існує 8 побічних ефектів надмірної скромності, які заважають жити.

 

Залежність від чужої думки

Може здатися, що тільки зарозумілі люди залежать від чужої думки. Але й скромна людина, як правило, надає великого значення тому, що про неї подумають.

Він може боятися, що його поведінка чи успіхи будуть оцінені неправильно, через що він зазнає почуття провини та сорому.

Йому здається, що краще «не висовуватися», щоб не уславитися хвалькуватим або егоїстичним. Через це він відмовляється робити те, що хоче, висловлювати свою думку чи виявляти свої здібності.

Це заважає відчувати гордість за те, чого ти досяг, а також розкривати свій потенціал. Але те, над чим ти довго працював, заслуговує на визнання, і ділитися цим так само добре, як говорити про свій смуток або невдачі.

 

Недостатня привабливість

Багато людей вважають скромність гарною якістю, яка заслуговує на повагу.

Однак найчастіше навіть ті, хто так говорить, звертають більше уваги на яскравих, незалежних та сміливих людей, які не бояться проявляти себе і говорити про те, що думають.

Нерідко саме через зайву скромність ми здаємося іншим недостатньо привабливими, хоч би якими хорошими ми були. Часто люди ґрунтуються на інших на основі першого враження, тому так і відбувається.

Якщо ти не «чіпляєш», боячись видавити із себе слово або сказати про те, чого ти досяг, навряд чи зможеш отримати другий шанс на спілкування.

Людину прикрашає інтелект, вміння поводитися в суспільстві, емпатія та почуття гумору, а не скритність чи тихість. Крім того, варто відрізняти спокій і делікатність від скромності, оскільки це різні поняття.

 

Проблеми з особистим життям та кар'єрою

Зайве скромним людям може бути складно будувати соціальні зв'язки. Звичайно, мало кому подобаються вискочки, але й занадто тиха людина теж може справляти не приємне враження.

Йому складно демонструвати свої емоції, оскільки він боїться засудження. Відкритість — це досить ризиковано, тому він намагається уникати її, що погіршує стосунки з оточуючими.

Більше того, через зайву скромність може бути складно просуватися кар'єрними сходами, адже для цього потрібно не боятися говорити про свої навички, просити підвищення зарплати або виходити переможцем у конкурентних перегонах.

 

Відсутність амбіцій

Амбіції потрібні людині для того, щоб покращувати своє життя і досягати поставленої мети. Завдяки їм він прокладає собі дорогу вперед, не боїться труднощів, заявляє світові себе і знає про свої можливості.

Зайво скромні люди з амбітністю можуть мати великі проблеми. Вони часто не наважуються зробити крок до того, щоб досягти бажаного, або не можуть чинити опір, коли справа доходить до конкуренції.

Звичайно, бути абсолютно нескромним у своїх мріях теж погано, але й засовувати своє его кудись подалі — не найкраща ідея.

У всьому потрібно шукати баланс, а також розвивати корисні навички, які допоможуть досягти більшого.

 

Синдром самозванця

Синдром самозванця виявляється в тому, що людина заперечує свою компетентність, приписує свої заслуги іншим людям або вважає їх вдалим збігом, а також боїться, що інші люди помітять, що вона не така гарна, як здається.

Скромні люди часто страждають від цього синдрому. Нерідко він є наслідком виховання, коли батьки принижували їх успіхи або говорили, що хвалитись погано, а також лаяли навіть за найменші помилки.

В результаті такого виховання дитина перетворюється на дорослого, який боїться чужої думки і бути відкинутим.

Він намагається уникати цих неприємностей, зайвий раз «не висовуючись» і не демонструючи свої навички, а також знецінюючи їх.

 

Низька самооцінка

Нерідко за надмірною скромністю ховається низька самооцінка.

Яскравим прикладом того, що це так є постійний пошук схвалення від інших людей, а також жорстка самокритика і постійний пошук власних слабкостей.

Це найголовніша проблема скромних людей: вони саботують себе. Такий тип поведінки породжує величезну невпевненість, яка заважає йти на ризик та будувати великі плани.

У таких умовах особистісне зростання стає проблематичним, що негативно відбивається на житті та самопочутті.

 

Залежність від контролю

Найчастіше надмірно скромні люди створюють для себе жорсткі рамки, які намагаються тримати під контролем.

Вони мають десяток «не можна», і такі правила можуть значно погіршувати життя. Вони вважають за краще не обговорювати певні питання з оточуючими, тому не можуть попросити допомоги або тримати людей на відстані, зміцнюючи свою недовіру до них.

Коли хтось порушує їхні правила, вриваючись у їхнє життя чи порушуючи незручні теми, вони відчувають, як ситуація виходить з-під контролю, і це приносить значний моральний дискомфорт.

 

Відчуження відстороненості чи виключеності

Відстороненість від соціуму чи виключеність із нього — відчуття, які часто відчувають надмірно скромні люди.

Звичайно, легко відчути себе невидимкою, коли не можеш заявити про себе або мовчиш на галасливій вечірці.

А враховуючи проблеми зі спілкуванням, які виникають через скромність, це відчуття стає хронічним. Ніхто не каже, що скромні люди не можуть бути щасливими.

Але все ж таки через цю якість вони частіше почуваються знедоленими, самотніми, не вписуються в суспільство або непомітними.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Как победить в драке, если избежать ее не удается В курсе 0 Роберт Паттинсон и секс-эксперименты в трейлере "На высоте" Секс 0 Карта мужских сексуальных комплексов Внешность и здоровье 0 Ученые: мужчины, бреющиеся налысо, вызывают у окружающих уважение Карьера 0 Все, что мужчина должен знать о разборках по телефону Звезды 0 Фото дня: горячее фото Кайли Дженнер для Kylie Cosmetics MC Like 0 Лума Гроте для відвертої рекламної кампанії Ribs & Dust Карьера 0 9 фраз, які варто сказати тим, хто постійно скаржиться Секс 0 Сексуальная карта твоей квартиры: 7 необычных мест Психология отношений 0 9 переваг життя без стосунків, якщо ти ще не зустрів відповідну дівчину Внешность и здоровье 0 12 действий, которыми можно наслаждаться только в старости Lifestyle 0 Секс перед тренировкой: ученые дали добро В курсе 0 Эль Фаннинг и Николь Кидман в трейлере "Как разговаривать с девушками на… Автомобили 0 Toyota стала мировым лидером по продажам в 2021 году Вокруг света 0 В Киеве откроют первый БДСМ бар В курсе 0 Джекі Чан та Джон Сіна у трейлері бойовика «Крутіше нікуди» Секс 7 Как мужчине дольше продержаться во время секса Карьера 0 7 действительно странных профессий в мире Карьера 0 Неловкие моменты, которые случаются в день рождения Карьера 0 Как мужчины ходят в бар
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.