Цитаты великих

Скорость еще никого не убивала. Внезапная остановка-вот что убивает. Jeremy Clarkson

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Як вирватися з пастки контролю у відносинах

22.03.2023 — Психология отношений
Як вирватися з пастки контролю у відносинах

Стосунки, в яких один із партнерів у всьому контролює іншого, схожі на рабовласництво. Здається, що, хоч би який шлях ти обрав, скрізь ти робиш неправильні дії, адже на тебе весь час дивляться з докором і недовірою.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Зазвичай спроби контролю прикриваються нібито добрими намірами, і це найбільший обман, у тому числі самого себе.

Правильні стосунки будуються на довірі, коли обидва партнери знають або принаймні вірять, що вони не мають підстав для підозр.

Як правило, контроль у відносинах набуває форми залякування, а ще частіше — шантажу.

Фрази в стилі "або я, або це" або "якщо ти не даси мені свій телефон зараз же, між нами все закінчено" і так далі. Ці маніпуляції серйозно б'ють по чоловічому его і перетворюють тебе на бляклу копію себе.

Але є спосіб вирватися з пастки контролю у стосунках і знову зітхнути на повні груди.

 

Визнач, що насправді є контролем

Багато хлопців несправедливо вважають, що дівчата їх пиляють та надмірно контролюють, хоча це не так.

Тут вся річ у спробах чіплятися за свою незалежність і в страху серйозних відносин. У таких відносинах обидва партнери добровільно поступаються у чомусь один одному, і це нормально.

Важливо розуміти, коли ти помиляєшся, вважаючи, що тебе контролюють, а коли це справді так. Тобто тобі треба заглянути в глибини своєї свідомості і визначити, а чи справедливо ти обурений, чи це грає твоє его, яке кричить: «Як ти смієш мені щось забороняти!»

Однак якщо після ретельних роздумів ти все ж таки дійшов висновку, що її фрази в стилі «одягайся саме так» або «покажи, кому ти там пишеш» — це все ж таки не жарти чи цікавість, а саме контроль, отже, можна переходити до наступних пунктів.

 

Перестань давати приводи

Про це якось не замислюються, але багато моментів із надмірним контролем пов'язані зі страхом дівчини втратити хлопця. Це почуття занепокоєння виникає через невпевненість у собі, ревнощі та інших факторів.

Як правило, один із партнерів дає підстави для підозр, особливо якщо намагається щось приховати. У такому разі і починає наростати рівень контролю, щоб захистити свої активи.

Тому після визначення, що тебе справді контролюють, обміркуй моменти, які можна було б зарахувати до приводів для параної.

Якщо такі є, постарайся виключити їх, і якщо дівчина мислить адекватно, не бачачи нових приводів для занепокоєння, вона зменшить градус стеження.

 

Встанови межі

У багатьох випадках надмірний контроль викликаний відсутністю відсічі одного з партнерів.

Якщо ти не кажеш, що саме вона робить неправильно, і, тим більше, не прокреслюєш кордонів, значить, це не заборонено, а ти не проти.

Тому якщо ти хочеш вирватися з пастки недовіри та контролю, тобі потрібно показати, які межі вона не повинна перетинати, де проходить межа між адекватною турботою і параною.

В іншому випадку ти регулярно віддаватимеш частину своєї свободи до моменту, коли в один день прокинешся і зрозумієш, що став кимось на зразок раба або домашньої тварини, за якими потрібне око та око.

 

Обговоріть проблему

Тут ситуація приблизно та ж, що і з встановленням кордонів. Люди не спілкуються один з одним, а потім дивуються, чому між ними немає порозуміння. А звідки йому взятися, якщо ви мовчите і ображаєтесь один на одного.

Одна не розуміє, чому він не слухає її корисних порад, навіть якщо вони є лише в її думках. Інший сприймає все в багнети і при будь-якому випадку намагається дати відсіч.

Тобі потрібно вміти сприймати ситуацію не лише зі своєї позиції, а й з її боку. Навіщо вона це робить, які цілі має і так далі.

Якщо ти чимось незадоволений — повідом їй про це, зрозуміло, в м'якій формі, щоб не виглядати впертим бараном.

Не бійся говорити про свої почуття, адже, всупереч стереотипу, це не є ниттям і немужньою поведінкою. Нехай вона знає, що тебе турбує ця ситуація.

 

Переконайся, що до неї дійшло твоє посилання

Одна з головних помилок багатьох людей, які потрапляють під суворий нагляд своїх партнерів, — це наївність. Здається, що однієї докладної розмови достатньо, щоб вона зрозуміла твою претензію, але це не так.

Справа в тому, що багато чоловіків, коли вони засмучені, схильні применшувати свої почуття та проблеми, щоб не здатися слабкими. Через це скаргу на несправедливе чи неповажне ставлення можуть сприйняти як скиглення на порожньому місці.

Тому потрібно не просто говорити від щирого серця, не приховуючи, що тебе турбує, але й розуміти, що до неї дійшов твій посил і вона більше не повторюватиме однієї і тієї ж помилки.

Можливо, тобі доведеться провести з нею не одну бесіду, перш ніж вона прийме це.

 

Покажи її помилки на своєму прикладі

Якщо твоє посилання ніяк до неї не доходить, краще не намагайся достукатися до неї одним і тим же способом. Натомість покажи на власному прикладі, яке тобі постійно почуватися незатишно.

Наприклад, спитай її, як би вона відреагувала, якби ти регулярно ліз у її телефон без попиту і читав повідомлення або говорив, що і як їй потрібно робити.

Головне, підібрати найбільш підходящий приклад, який здатний зачепити її та змусити відчувати емпатію, візуалізувати ту картину, яку ти малюєш за допомогою оповідання.

 

Розірви відносини

Якщо нічого з перерахованого не допомогло, єдиний спосіб вирватися з пастки контролю у відносинах — розрив з дівчиною. Так, це буде боляче, але уяви, що станеться, якщо так продовжиться і далі.

Хто знає, можливо, її потяг до контролю над тобою зросте до таких масштабів, що твоє життя перетвориться на аналог тюремного ув'язнення, принаймні психологічно.

Пам'ятай, що у відносинах обидва партнери повинні почуватися комфортно. Якщо один із них постійно намагається придушувати, контролювати та маніпулювати — це привід для припинення стосунків.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Типология людей в вашем офисе Автомобили 0 Honda анонсировала два электрических спорткара В курсе 0 Питт, Дикаприо и Марго Робби в черной комедии Тарантино "Однажды в Голливуде" MC Like 0 Белла Хадид и виртуальный модель в рекламе Calvin Klein Юмор 0 12 женских уловок, которым они научились в глянце Звезды 0 Кендалл Дженнер у сексуальній зйомці для FWRD Психология отношений 0 7 эгоистичных действий, которые ты считаешь нормальными Психология отношений 0 Что делать, если ты чувствуешь, что не интересен своей девушке Звезды 0 Жизель Оливейра, Барбара Палвин и Стелла Максвелл для рекламной кампании Dahlia… Юмор 0 Зачем вообще жениться в XXI веке? Психология отношений 0 8 причин не поспішати розлучатися з дівчиною, якщо ти сумніваєшся, що хочеш… Секс 0 А у вас есть энергия большого члена? Психология отношений 0 Краткое руководство: как правильно помириться с девушкой В курсе 0 Холли Берри и Дэниел Крейг в фильме "Короли" Звезды 0 Кайли Дженнер выпустила календарь в свою честь Звезды 0 Кайли Дженнер для Tmrw Magazine Юмор 0 10 главных минусов взpослой жизни Внешность и здоровье 0 Как твой член меняется с возрастом В курсе 0 Вышел новый трейлер "Джона Уика-3" Карьера 0 #говоритмужчина: дно эйфории
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.