Цитаты великих

Поражение — это просто возможность начать сначала, и на этот раз — более разумно.

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями

27.02.2024 — Карьера
Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями

Більшість дружніх відносин будуються на основі схожості цінностей, інтересів та переконань. Але доводиться спілкуватися і з тими, чия думка далека від твоєї.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

І в такій комунікації є свої переваги: вона допомагає розширювати кругозір, вміти знаходити компроміси, тактовно відстоювати свої погляди та вчитися чогось нового. Спочатку може бути складно знайти підхід до людини, хто мислить негаразд, як ти.

Але є кілька способів підтримувати добрі стосунки, навіть якщо ти не погоджуєшся з переконаннями співрозмовника.

 

Зберігай неупередженість

Ти можеш бути на 100% впевнений у тому, що має рацію, коли мова заходить про якусь тему. Саме це і заважає розпочинати розмову з відкритим розумом і неупередженістю, оскільки ти мимоволі відкидаєш будь-яку інформацію, яка не підтверджує твої переконання.

Щоб уникнути такої розумової закритості, намагайся зберігати неупередженість, коли говориш із тим, хто не поділяє твою думку.

Намагайся розуміти, чому людина дотримується певних переконань, припускай, що ви обоє можете мати рацію, спробуй поглянути на проблему з її точки зору.

Пам'ятай, що мета розмов з людьми, які мають протилежні погляди, полягає не в доказі своєї правоти з піною біля рота, а в тому, щоб зрозуміти, чому ти з ними не погоджуєшся. Для цього доведеться час від часу аналізувати свої переконання та кидати їм виклик.

 

Знай, яких тем варто уникати

Деякі теми викликають надто сильні емоції, тому буває складно зберігати спокій і тактовність, коли про них говориш.

Якщо не можеш знайти баланс у будь-якому питанні, краще не вступати в дебати чи суперечки, оскільки з великою ймовірністю ти скажеш те, що позначиться на стосунках із співрозмовником.

Уникай обговорення тим, які:

  • викликають у тебе негативні емоції, такі як страх та гнів;
  • пов'язані з минулою травмою чи неприємним досвідом;
  • є для тебе надто особистими;
  • ти не можеш побачити і прийняти інші точки зору на проблему, що обговорюється.

 

Кидай виклик своїм переконанням

Витративши час на те, щоб кинути виклик своїм переконанням, ти зможеш навчитися краще розуміти свою точку зору з будь-яких питань.

Це допоможе знаходити вагомі аргументи, ємно і лаконічно висловлювати думки, щоб твоя думка була зрозумілою співрозмовнику.

Є кілька способів кинути виклик своїм переконанням:

— не формуй остаточної думки щодо проблеми, доки не проведеш неупереджене дослідження;

— розглядай факти, які не лише доводять, а й спростовують твій погляд;

— зважай на всю отриману інформацію, навіть якщо вона тобі не подобається;

— покладайся на наукові дані, а не на лідерів думок чи ЗМІ.

 

Створюй розуміння мети

Коли розмовляєш з кимось, хто не поділяє твою думку, постарайся поставити собі за мету досягти розуміння, а не переконання людини в тому, що вона не має рації.

Для цього потрібно ставити відкриті запитання та уважно слухати відповіді на них, зберігати спокій і не займати оборонну позицію, намагатися виносити собі щось корисне з розмови.

 

Говори за себе

Не варто стверджувати, що весь навколишній світ мислить так само, як і ти, коли ведеш діалог з людиною, яка має протилежні переконання.

По-перше, тому що це може бути неправдою, а по-друге, мало кому приємно чути, що він якийсь не такий. Говори за себе, використовуючи різні форми «я-стверджень».

Це допоможе уникнути конфліктів та розбіжностей, оскільки не ставить думку співрозмовника під сумнів і запобігає виникненню у нього захисної реакції.

Ось кілька хороших прикладів, як використати «я-висловлювання»:

— Напевно, мені важко зрозуміти, чому ти думаєш так.

— Моя думка з цього приводу така…

— Мене переповнюють емоції, коли я говорю про це, бо…

 

Зроби перерву, коли ситуація загострюється

Якщо розмова стає занадто жаркою, варто на якийсь час відступити або зовсім зробити перерву. Те, що ти можеш сказати через гнів або інші негативні емоції, ні до чого доброго не приведе.

Головне — навчитися спілкуватися на складні теми, зберігаючи спокій та не переходячи на грубість.

Існує кілька сигналів того, що атмосфера розжарюється і настав час зробити перерву в розмові.

Найочевидніший: коли ти чи співрозмовник починаєте говорити голосніше чи зовсім зриватися на крик.

Також варто зробити паузу, якщо ви один одного перебиваєте, переходите до особистих нападків, далеких від теми розмови, називаєте ваші ідеї дурними чи неправильними.

Ще одна ознака, що діалог настав час перервати: якщо ви говорите по колу, а не рухаєтеся вперед, обговорюючи тему. Варто звернути увагу і на почуття: якщо твій співрозмовник виглядає засмученим чи сердитим, а ти відчуваєш втому, розчарування чи ознаки стресу, дебати варто відкласти на потім.

 

Шукай точки дотику

Незалежно від того, наскільки далекі один від одного ваші погляди, зазвичай є деякі переконання, в яких ви з співрозмовником знайдете згоду.

Простий приклад: ти любиш кішок, твій друг — затятий собачник, але разом ви вважаєте, що треба дбати про братів наших менших.

Навчитися знаходити щось спільне з іншою людиною — чудовий спосіб зберегти стосунки та подолати розбіжності.

Для цього потрібно працювати над розумінням чужого досвіду, емоцій та поглядів, вчитися йти на компроміс, намагатися узгоджувати фактичні та нейтральні моменти з обговорюваної теми.

 

Залиш співрозмовнику право не погоджуватися з тобою

Коли твоя мета полягає в тому, щоб змусити іншу людину погодитися з твоєю думкою, ти з більшою ймовірністю зазнаєш невдачі, розчаруєшся або наговориш зайвого.

Але, якщо ти знаєш, що можеш не погоджуватися з співрозмовником, а він із тобою, і при цьому підтримувати добрі стосунки, стає простіше знайти кінцеву точку розмови чи прийти до компромісу.

 

Гуманізуй інший бік проблеми

Хоча може здатися, що в тебе з співрозмовником немає нічого спільного, більшість людей швидше схожі, ніж різні.

Щоб залишатися на зв'язку з тими, хто дотримується протилежної думки, важливо гуманізувати чужий погляд, нагадуючи, що перед тобою людина, яка має право робити власний вибір.

Потрібно «олюднювати» тих, хто з тобою не згоден, пам'ятаючи, що вони, як і ти, чогось бояться та їх страх може вплинути на те, яких переконань вони дотримуються.

Також вони хочуть кращого життя для себе та близьких, зазнають впливу дезінформації, відчувають, що інші можуть засуджувати, висміювати чи соромити їх за певні погляди.

Проводячи паралель, що у співрозмовника, можливо, є такий досвід спілкування, як і в тебе, легше прийняти розбіжності в думці і виявити толерантність.

 

Пам'ятай про те, що важливо

Більшість людей, ймовірно, погодиться з тим, що близькі стосунки з друзями та членами сім'ї набагато важливіші, ніж політичні погляди чи думки.

Щоб залишатися на зв'язку з тими, хто тобі дорогий, постарайся пам'ятати про те, що першорядне значення має повага, підтримка, спільна історія та досвід, а не повна згода з твоєю думкою.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 8 мужских качеств, которые нравятся (всем!) девушкам Психология отношений 0 Как бросить подругу, к которой ты испытываешь жалость Внешность и здоровье 0 6 неожиданных способов борьбы с импотенцией В курсе 0 6 культовых фильмов про творческих пьяниц Психология отношений 0 9 уроків, які можна засвоїти, переживши нерозділене кохання Карьера 0 Что отвечать на собеседовании, когда просят рассказать о себе Секс 0 Ученые: названа польза отказа от секса Юмор 0 7 глупейших мужских ошибок, которые девушки не прощают никогда Карьера 0 7 ознак того, що тобі давно потрібні зміни в житті MC Like 0 Много красоты в лукбуке INCANTO Секс 0 #говоритмужчина: правила незащищённого секса Автомобили 0 Рейтинг самых довольных автовладельцев Внешность и здоровье 0 Як напиватися без наслідків Карьера 0 10 причин, почему офис лучше удалёнки Внешность и здоровье 0 8 причин, чому тобі пощастило бути високим Карьера 0 Як поводитися з людьми, які звинувачують тебе у своїх проблемах Автомобили 0 Ученые предупреждают: не покупай пафосный автомобиль, а то умрешь одиноким! Психология отношений 0 7 причин, почему в ваших отношениях постоянно возникают конфликты В курсе 0 Джейсон Стетхем, Меган Фокс та інші в трейлері «Нестримних-4» Психология отношений 0 9 признаков того, что ты ещё не готов жениться
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.