ТОП-10 популярных новостей
10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0 7 ознак, що зустрічаєшся з вимогливою дівчиною 03.07.2024 — Психология отношений — 0 5 речей, які потрібно помістити у ванну перед ночівлею з дівчиною 02.07.2024 — Юмор — 0 8 жорстоких способів розлучитися, до яких ніколи не варто вдаватися 01.07.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які не варто розповідати своїй дівчині 27.06.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

В конце концов, между двумя людьми нет ничего важнее, кроме желания быть вместе. Отдавать друг другу всё, что есть, всё, что осталось. Эльчин Сафарли

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Чому у світі великих можливостей ти нічого не хочеш?

28.12.2023 — Карьера
Чому у світі великих можливостей ти нічого не хочеш?

Незважаючи на можливості, про які людство зовсім недавно і мріяти не могло, основними спрямовуючими для більшості людей залишаються вічні супутники: невміння, небажання та незнання.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

З ними комфортно — вони не змушують нічого робити, не спонукають до звершень, убезпечуючи таким чином від невдач та розчарувань. Зворотною стороною медалі є середньостатистичне життя, таке саме, як у кількох мільярдів людей.

Однак і тут існує хитрість, якщо досягти успіху у своєму незнанні, можна так і не дізнатися, що твоє життя середньостатистичне, а сам ти нічим не примітний. Що ширше відкритий світ, то більше вписувалося він дає можливостей, тут прямий зв'язок.

Можна поглянути на суспільство в закритих країнах на кшталт КНДР або Туркменістану, де найважливішу роль від народження і протягом усього життя відіграє походження, а потім все інше.

У таких країнах може взагалі не існувати окремих професій та цілих галузей, де людина може реалізуватися. Теплих місць настільки мало, що за ними вишикувалася черга на кілька поколінь уперед. Проте, саме собою наявність можливостей не змусило всіх людей реалізуватися навіть у відкритих країнах.

Одних ця всепоглинаюча відкритість лякає настільки, що вони вимагають її негайно закрити. Інші не розуміють, що робити з безмежними можливостями, і тому вважають за краще спостерігати збоку.

Давай розглянемо, про які, власне, можливості йдеться і чому вони залишаються незатребуваними.

 

Доступна та безкоштовна освіта

Практично всі знання, накопичені людством, знаходяться у відкритому доступі прямо у тебе в кишені. Це справжнє диво, щось фантастичне якихось 50 років тому, щось зовсім немислиме, а то й зовсім єретичне ще років 150-200 тому.

Зараз освіту можна здобути, не виходячи з дому, вона стала дійсно загальнодоступною. Існує лише мовне обмеження, яке можна вважати своєрідною інформаційною нерівністю. Звичайно, матеріалів англійською набагато більше, ніж французькою або німецькою.

Однак, щоб якось відчути мовний диспаритет, потрібно досить глибоко закопатися в ту чи іншу сферу, науку, професію. Відкрита інформаційна різноманітність дозволяє говорити про загальнодоступну освіту в найширшому значенні.

Тобто йдеться не лише про шкільну програму чи окрему дисципліну, чи то фізика чи філософія. Для вивчення доступні будь-які мови та цілі культури, окремі види творчості та загальне розширення кругозору.

Будь-яка людина може сама знайти відповідь на питання, що цікавить, підвищивши тим самим власний рівень світорозуміння.

Кожен має можливість стати не лише учнем, а й учителем. Задаєш собі домашнє завдання, виконуєш його і сам виставляєш оцінку. Начебто ідеальні умови, чи не утопія, де всі члени суспільства повинні переповнитися знаннями і досягти гармонії.

Однак реальність малює зовсім іншу картину. Незважаючи на відкритість інформації, освіта все ще вимагає зусиль, часу та посидючості, а довкола стільки спокус. Такими ж відкритими та легко доступними стали розваги. Вони, як і раніше, засвоюються набагато легше, ніж навчання.

Хтось вибирає серіали, що виходять щомісяця, інші проводять вечори в онлайн іграх, треті формують картину світу, перегортаючи меми.

Всі ці розваги поступово та непомітно зжирають місяці, а потім і роки реального часу. Спробуй порахувати скільки годин ти вже витратив на подібні розваги, і прикинь, на що цей час можна було пустити.

Наприклад, для оволодіння розмовною англійською, іспанською, французькою або німецькою мовами потрібно близько 500 годин. Не так вже й мало, але навіть приділяючи всього кілька годин на день, напевно, ти б говорив уже кількома мовами. З іншого боку, за цей час можна подивитися 10-15 серіалів або домогтися визнання в якійсь ММО.

 

Кожен може освоїти будь-яку професію

Тут знову є деякі застереження, десь потрібні особливі фізичні дані, а десь специфічні здібності, але в цілому тобі доступні всі професії, незалежно від отриманого або неодержаної освіти. На Youtube є курси будь-чого, від орігамі до будівництва будинку своїми руками, від фотографії до програмування.

Тим не менш, найбільшою популярністю користуються шахрайства блогери, які називають себе бізнес-тренерами або майстрами особистісного зростання. У кращому разі вони зможуть навчити, як стати таким же шахраєм, але це якраз той випадок, коли потрібні деякі специфічні здібності, і це підходить далеко не кожному.

Тією чи іншою мірою незадоволених своїм життям людей багато, напевно, більшість. Всі ми бажаємо якихось змін на краще, кожен хоче мати більше грошей, вільного часу і, бажано, без будь-якого начальства, строгих графіків чи обов'язків.

Бадьоріти хочемо десь на березі моря, в дорогих ресторанах, прямо як ті самі шахраюваті блогери. Тільки в цьому бажанні немає жодної конкретики, мати гроші та просто кайфувати – це не професія.

Можливо, спосіб життя, але до нього треба якось дійти, і тут починаються проблеми. З одного боку, хочеться вибрати шлях коротше, але, з іншого, треба ж вибрати професію до душі.

У метаннях з боку в бік невдовзі приходить усвідомлення того, що незважаючи на наявні можливості, більшість людей, як і раніше, не знають, ким би хотіли стати, чим займатися, щоб це приносило задоволення або хоча б не викликало огиди.

 

Зросла конкуренція

Доступність та відкритість інформації підвищила конкуренцію та необхідний для заробітку рівень навичок. Курси, які ти знайшов на Youtube, вже переглянули кілька десятків тисяч людей.

Це не означає, що час втрачено остаточно, але означає, що цією інформацією вже володіють тисячі таких, як ти, шукачів кращого життя.

Усім місця точно не вистачить, кожен із них твій потенційний конкурент. Ще нещодавно канал на 100-200 тисяч передплатників вважався величезним, сьогодні що не блогер — то мільйонник.

Якихось 10 років тому Photoshop сприймався як щось загадкове, незбагненно складне, про нього знали всі, але оминали, вистачало і «Пейнта». Тепер хоча б на базовому рівні ним володіє будь-який активний ПК.

Завжди і скрізь є ті, хто почав раніше за тебе і вже досяг успіху в чомусь, але є й інші. Вони почнуть пізніше за тебе і теж досягнуть успіху. Ваша конкуренція починається не на етапі демонстрації вже отриманих навичок або знань, а в прагненні отримати ці навички і знання.

Надалі конкуренція лише зростатиме, і вже зовсім скоро у цю боротьбу повноцінно вступить штучний інтелект. Він уже малює непогані картини, пише текси та цілі книги.

Незабаром ШІ зможе потіснити багатьох справжніх людей із середніми навичками там, де це взагалі можливо. Насамперед йдеться про інтернет та такі сфери, як розвага та реклама. 9

 

Інформаційна безграмотність

Існують різні види безграмотності, але всі вони негативно впливають. Свого часу фінансова безграмотність не дозволила десяткам мільйонів людей розпорядитись своїми ваучерами. Середньостатистичний громадянин СРСР гадки не мав про те, що таке цінні папери, якісь там акції та дивіденди.

Сьогодні фінансова безграмотність виражається в житті не за коштами, коли людина заривається в кредити, прагнучи мати речі високого статусу, хоч і не може собі цього дозволити. Дивно, але так звана гарна кредитна історія стала предметом гордості, позитивним здобутком.

Хоча насправді ця історія є лише нагадуванням про те, скільки грошей ти просто віддав іншим, куди багатшим людям. Інший, але не менш негативний вплив має інформаційна безграмотність, яка виражається в нездатності людини шукати і, тим більше, аналізувати інформацію.

Інформаційні потоки буквально обволікають кожного сучасного міського мешканця. Ці потоки непомітні, але безперервно формують твої інтереси, уподобання, уподобання. Твою особистість.

Напевно, буває, що в голові якась мелодія крутиться. Почув у рекламі чи якійсь набридливій пісні, яку вже тиждень крутять усіма радіостанціями. Начебто нісенітниця, тільки тепер вона в тебе в голові, займає місце твоїх думок, розганяючи їх убік.

Це лише один найнешкідливіший приклад того, що відбувається, коли людина ніяк не контролюють свої інформаційні потоки. Вони починають контролювати людину.

Друга найважливіша проблема полягає у нездатності шукати інформацію. Існує кілька зручних пошукових систем, що дозволяють вивернути весь інтернет навиворіт, проте на форумах або коментарях все ще задаються питанням «де скачати фільм або гру». Неймовірна картина, адже саме це питання можна вбити в самому пошуковику і відразу відразу отримати відповідь.

Таким чином виходить, що незважаючи на відкритість інформації та її безмежний обсяг, для багатьох людей вона залишається просто недоступною. Можливо, у старших класах школи потрібно викладати методи пошуку інформації в інтернеті, інакше до середини інформаційного ХХІ століття ми ризикуємо дійти повної інформаційної безграмотності.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Психология отношений 0 7 правил идеальной любовницы Звезды 0 Кайлі Дженнер для зимового випуску Interview Карьера 0 9 дій, які допоможуть побороти страх за своє майбутнє Психология отношений 0 7 мифов про расставание, в которые давно пора перестать верить Карьера 0 10 «странностей» в нашем обществе, которые должны быть нормой Секс 0 8 самых распространенных сексуальных комплексов В курсе 0 Как действовать на третьем свидании В курсе 0 Мэтт Дэймон в первом трейлере фильма Ридли Скотта «Последняя дуэль» Внешность и здоровье 0 9 тривожних сигналів організму, на які часто не звертають уваги В курсе 0 Киллиан Мёрфи в первом тизере фильма «Оппенгеймер» Кристофера Нолана Внешность и здоровье 0 Levi's представили коллаборацию с Pokemon в стиле 90-х Секс 0 5 правил для мужчин, которые ведут свободную сексуальную жизнь Карьера 0 Достижения, для которых ничего не нужно делать Секс 0 #говоритмужчина: зачем настоящему мужчине большой член Юмор 0 Кто такие интимофобы или Почему ты до сих пор не женат Юмор 0 Краткая инструкция по знакомству с женщинами для самых застенчивых Секс 0 Чей оргазм лучше - мужской или женский? Юмор 0 5 способов заставить девушку тебя бросить Вокруг света 0 Booking.com определил самые гостеприимные страны мира В курсе 0 Тэрон Эджертон в роли Элтона Джона в трейлере "Рокетмена"
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.