ТОП-10 популярных новостей
Чому ти виглядаєш привабливіше, коли перебуваєш у стосунках 20.06.2024 — Психология отношений — 0 8 переваг самотніх та бездітних людей, які суспільство недооцінює 19.06.2024 — Карьера — 0 7 звичок, через які ти виглядаєш слабким 18.06.2024 — Карьера — 0 9 ознак, що друзі не в захваті від твоєї дівчини, але не говорять тобі про це 18.06.2024 — Юмор — 0 Як музичні уподобання впливають на сексуальну активність? Виявляється, є… 17.06.2024 — Юмор — 0 Як правильно пити з жінками 14.06.2024 — Юмор — 0 8 прикладів нездорових кордонів з колишньою дівчиною 13.06.2024 — Карьера — 0 Як бути, якщо дівчина нічого не робить і перекладає на тебе відповідальність за… 13.06.2024 — Психология отношений — 0 Ось що відбувається із вашим тілом, якщо місяцями обходитися без сексу (і… 10.06.2024 — Секс — 0 Багато тренерів забороняють секс. А як інтим впливає на спортивні результати? 10.06.2024 — Секс — 0

Цитаты великих

Чем дольше ты ждёшь, тем больше вероятность, что ты ждёшь не там. Эльчин Сафарли

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

Які екстремальні навантаження може витримати організм людини

11.06.2024 — Внешность и здоровье
Які екстремальні навантаження може витримати організм людини

Не секрет, що багато відомостей про граничні можливості людського організму ми отримали від нацистських лікарів, які вдавалися, м'яко кажучи, не до гуманних експериментів. Тим не менш, усім цікаво, як довго можна витримати без їжі, без води або на морозі.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Існує негласне «правило трійок», яке говорить про те, що без їжі людина може протриматися приблизно три тижні, без води три дні, без кисню три хвилини.

Але що щодо інших екстремальних умов, як середньостатистичний організм упорається з ними?

 

Спека

Якщо на вулиці або в приміщенні дуже жарко, організм намагається спрямовувати кров ближче до поверхні тіла, щоб вона охолоджувалась за рахунок випаровування поту.

Це дуже ефективний механізм. Але якщо температура тіла піднімається вище за 40 °C, можна отримати тепловий удар. Найнебезпечніше він для серця, цей орган перегрівається і вже не може перекачувати кров.

Якщо температура повітря більша за 100 °C, а вологість становить близько 10%, людина здатна вижити. Але якщо висока вологість, піт випаровується важче і починається гіпертермія.

Це означає, що тіло може нагрітися до 42-43 ° C, і тоді протягом години почнуть руйнуватися клітинні білки, і настане летальний кінець.

 

Мороз

На холоді наш організм перетворюється на формат енергозбереження. Уповільнюючи втрату тепла, судини лежить на поверхні тіла звужуються, а струм крові прямує у внутрішні органи.

Обмін речовин стає повільнішим, рухи — млявими. Тремтіння людини на морозі рефлекторне: швидко і різко скорочуючись, м'язи намагаються додатково прогріти організм.

Обмін речовин порушується, коли температура тіла знижується нижче 35 °С. Вмирає людина, коли температура падає нижче за 28 °С. За такої температури серце нездатне постачати мозок і тіло киснем і зупиняється.

У той же час є докази того, що чим сухіше повітря, то легше переносить наш організм екстремально низькі температури.


Висота

Гірська хвороба теж убиває: організм погано переносить тривале перебування на великій висоті. Так, повітря біля Землі містить близько 21% кисню, але в висоті його значно менше. Критичним вважається рівень 11%. Якщо він нижчий, людина втрачає свідомість.

Ситуацію посилює низький атмосферний тиск у горах: кисень у кров надходить повільніше. Тому на висоті понад 4-5 км розвивається «гірник». Для гіпоксії характерні такі симптоми як слабкість, мігрень, запаморочення, порушення свідомості.

Тому альпіністам радять адаптуватися до нестачі кисню поступово, щоб організм навчився виробляти додатковий гемоглобін на висоті.


Глибина

Дайвінг також досить небезпечне заняття, адже з кожними 10 метрами морської глибини тиск збільшується на одну атмосферу.

Вважається, що клітини нашого організму заповнені водою та вміють компенсувати зовнішній тиск води внутрішнім. Це допомагає нам, утримуючи дихання, робити нирок на десятки та сотні метрів.

Якщо використовувати спеціальні газові суміші, що полегшують дихання при великому тиску, можна досягти глибини та понад 300 метрів. Складний водолазний костюм дозволяє пірнути ще глибше. Якщо витрачати на адаптацію до глибини годинник, можна досягти і глибини 500-600 метрів.

Нижче тиск настільки великий, що в'язкість клітинних мембран змінюється, отже, нейрони починають збоїти, людина може почати втрачати виробництво.

Також небезпечним стає не саме занурення, а підйом на поверхню. Справа в тому, що на кожну додаткову атмосферу кров та інші рідини організму поглинають літри азоту.

Коли тиск різко падає, газ вивільняється і киплячі бульбашки, які утворюються, здатні закупорювати судини та пошкоджувати тканини. І може розвинутись так звана кесонна хвороба.

 

Тяжкість і швидкість

Навантаження почали вивчати ще у 1940-х роках під час активного розвитку авіації. Цим займався, наприклад, полковник американських ВПС Джон Степп, який за допомогою спеціального візка з реактивним двигуном відчував на волонтерах різке гальмування та критичні навантаження, які можуть статися під час аварії.

Степ і сам брав участь в експерименті, за підсумками він отримав кілька переломів, втратив зубні пломб і дійшов висновку, що перевантаження зазвичай надають негативний ефект на організм через неправильний перерозподіл крові.

Справа в тому, що серце і судини позбавляються здатності здійснювати нормальний кровотік, вся рідина йде в нижні кінцівки, а мозок не отримує достатньої кількості кисню. Нетренована людина може витримати навантаження від 4 до 8 g (1 g дорівнює силі тяжкості Землі), прикладені в напрямку від голови до ніг.

У той же час перевантаження перпендикулярно до осі тіла — від спини до грудей, переносяться легше.

До речі, саме тому космонавти під час старту влаштовуються горизонтально на борту. У такому положенні можна витримати навантаження до 54г. Якщо показник досягне 50 g, м'які тканини і внутрішні органи будуть пошкоджені.

Комментариев: 0 Источник: MEN'S CULT - Мужской Журнал

Теги:   #здоровье#анатомия#мужчина#

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Звезды 0 Скандальная обложка журнала Paper с Ники Минаж Карьера 0 9 вчинків, які перетворюють твоє життя на хаос Психология отношений 0 Мужчины, которые копают себе любовь Секс 0 "Воздушный секс": что это такое и почему это весело Автомобили 0 Volvo планирует полностью перейти на электромобили к 2030 году Внешность и здоровье 0 6 правил трезвой пятницы Внешность и здоровье 0 Ученые: видеоигры справляются со стрессом лучше, чем секс В курсе 0 Появился сайт-пародия на Pornhub. Там порнозвезды моют руки с мылом Scrubhub Юмор 0 Как понять, что вы на свидании, а не на дружеской встрече Звезды 0 Новый сексуальный клип от Cardi B «Hot Shit» Секс 0 Любят ли девушки "глотать", и другие вопросы на тему секса Юмор 0 9 самых ужасных способов позвать девушку на свидание В курсе 0 Вышел трейлер фильма «Мир Юрского периода: Господство» Психология отношений 0 7 причин, почему нельзя делать кого-то смыслом своей жизни Психология отношений 0 Ученые: о чем можно и нельзя шутить с женщинами Секс 0 "Пора переходить на нормальные би-оргии": честные истории про групповой секс Психология отношений 0 Як відправити дівчину у френдзону і не завдати їй болю Психология отношений 0 7 способов мужского заигрывания, которые НЕ нравятся женщинам MC Like 0 Agent Provocateur та ризиковий бізнес у новому кампайні Вокруг света 0 Определены самые непопулярные (но красивые) места для туризма
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.