Цитаты великих

Не совершай классическую ошибку всех умников: не думай, что нет людей умнее тебя Карл Ван Лун

Опрос посетителей

Укажите Ваш пол

6 причин, чому ти почуваєшся дурним, які ніяк не пов'язані з твоїм інтелектом

02.02.2023 — Карьера
6 причин, чому ти почуваєшся дурним, які ніяк не пов'язані з твоїм інтелектом

Глупство – це відносне поняття, і воно залежить від того, що конкретно ти вкладаєш у його зміст. Одна й та людина в одній компанії може бути сприйнятий як геній, а в іншій — як дурний і посередній співрозмовник.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Крім того, самоідентифікацію ускладнює той факт, що ти не можеш бути однаково добре ерудованим у всіх сферах. У якихось темах ти легко демонструватимеш свої глибокі знання, а якісь будуть для тебе незбагненними.

У твоєму житті періодично відбуватимуться ситуації, через які ти можеш почати сумніватися у своїх розумових здібностях.

Але до переживань щодо цієї теми не завжди варто ставитися серйозно. Ти можеш почувати себе дурним з причин, які не пов'язані з рівнем твого інтелекту.

Перевір себе по пунктах нижче, щоб перестати витрачати час і нерви на безглузде занепокоєння.

 

Ти занадто боїшся припуститися помилки

У більшості людей сформована помилкова думка, що по-справжньому розумні люди завжди роблять все правильно з першого разу.

Звучить це переконання дуже логічно: коли ти добре знаєшся на чомусь, ймовірність припуститися помилки значно знижується. Але не варто бути надто вимогливим до себе. Важливо розуміти, що помиляються всі без винятку.

Просто в одних випадках виною невдачі виступає недостатня підготовленість, брак знань та досвіду, а в інших – банальна неуважність, відсутність необхідної кількості часу та сил, раптові зміни обставин, які не залежать від людини.

Через страх допустити помилку ти можеш заважати виявляти свої здібності, уникати обговорення певних тем у компанії, відмовлятися від втілення своїх ідей в реальність.

Ти настільки сильно переживатимеш через можливу невдачу, що перестанеш користуватися тією інформацією, яка може допомогти тобі в професійному чи особистісному зростанні.

 

Тобі не вистачає впевненості в собі

Без впевненості в собі ти навряд чи зможеш демонструвати навколишнім свої знання та навички, а також застосовувати їх у своїй роботі. Тебе мучать сумніви в правильності твоїх рішень, ти можеш вважати себе недостатньо обізнаним у певних сферах.

Навіть якщо ти витратив дійсно багато часу і сил на вивчення чогось, тобі здаватиметься, що твого багажу знань досі недостатньо.

Найприкріше – люди, які розуміються на твоїй спеціалізації набагато гірше за тебе, але при цьому мають стабільну або високу самооцінку, будуть цінуватися набагато вище.

Просто тому, що вони не бояться заявляти про себе, братися за відповідальні проекти, переконувати оточуючих, що вони обов'язково впораються.

Вони ризикують, помиляються і в результаті досягають успіху. А ти страждаєш через несправедливість і не розумієш, чому ніхто не помічає твій розум.

Згодом, якщо ти не візьмешся за виправлення ситуації, ти можеш почати сумніватися у своєму професіоналізмі або навіть вважати себе недостатньо розумним.

 

Ти не вмієш апелювати фактами

На жаль, далеко не кожна знаюча людина вміє апелювати фактами. В обговоренні будь-якої теми або під час суперечки правим зазвичай виявляється не той, хто краще розуміється на предметі розмови.

Перемагає людина, яка має дар красномовства: вміє знайти потрібні аргументи, наполягти на своєму, красиво змусити співрозмовника замовкнути і відступити, і таке інше.

Завдяки цим навичкам людина виглядає в очах оточуючих більш переконливою, тому люди вважають за краще вірити їй.

Ти ж справді може виявитися правим, але якщо ти не вмієш доводити свою позицію, доводити, чому ти думаєш так і ніяк інакше – на жаль, до тебе навряд чи прислухатимуться.

І тобі може почати здаватися, що ти насправді шахрай, який ні в чому не розуміється на необхідному рівні.

Перш ніж дійти таких висновків, попрацюй зі своєю мовою і навчися аргументувати свої слова. Повір, у більшості випадків секрет успіху полягає саме у цьому.

 

У тебе завищені вимоги до себе

Відчуття того, що ти дурний, може бути наслідком завищених вимог, які ти ставиш перед собою. Часто нічого спільного з оцінкою інтелектуальних здібностей такі сумніви немає.

До висновку, що ти дурний, може призвести нездатність підтримати якусь тему розмови, непродумано сказана фраза, дія, яку, як ти вважаєш, могла виставити тебе не в кращому світлі перед оточуючими людьми.

Тебе також може лякати будь-яке формальне спілкування, нові знайомства, публічні виступи тощо. У цьому випадку тривога виникає через страх втратити впевненість у собі.

Після взаємодії з людьми, в результаті якого ти залишився незадоволений собою, ти починаєш лаяти себе та шукати підтвердження власної дурості.

 

У тебе синдром самозванця

Навіть якщо ти досить розумна і успішна людина, яка отримує від навколишніх багато компліментів, ти все одно можеш сумніватися в собі. Тобі може здаватися, що всі твої досягнення не пов'язані з рівнем знань та багажем досвіду.

Ти переконуєш себе та інших людей у тому, що тобі просто пощастило або на твій успіх вплинули обставини, що не залежать від тебе.

Щоразу, коли тебе хвалять за твою ерудованість, цікаву розмову чи добре виконану роботу, ти боїшся, що про твій обман обов'язково дізнаються і всі навколо зрозуміють, що ти насправді дурний.

 

Тобі постійно вказують на помилки

Якщо оточуючі постійно помічають лише те, як ти помиляєшся – це сильно б'є за твоєю самооцінкою. Твої успіхи відходять на задній план, стають менш важливими.

Ти концентруєшся на негативі і починаєш сумніватися у собі. Адже не можуть твої рідні, близькі, колеги та знайомі говорити тобі те, що не є правдою.

Повір ще як можуть. Не всі люди, думці яких ти довіряєш, будуть відверті і справедливі.

Навколо тебе є безліч людей, які заздрять тобі, вважають, що похвала змусить тебе втратити мотивацію, хочуть, щоб ти сумнівався у своїх силах, прагнуть досягти більшого, обігнавши або збивши тебе з обраного шляху.

Ти можеш бути розумною людиною, яка дійсно знається на тому, чим ти займаєшся. Але через токсичне оточення ти щиро віритимеш у свою дурість.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Японский бренд делает одежду из угля, которая самоочищается Внешность и здоровье 0 12 национальных способов победить похмелье Психология отношений 0 Розлучитися чи намагатися все змінити: у яких випадках марно зберігати стосунки Юмор 0 За что так с мужчинами? Автомобили 0 Ученые: поешь за рулем? Значит, ты - хороший водитель В курсе 0 Майли Сайрус и Эндрю Скотт в первом трейлере 5-го сезона сериала "Черное… Звезды 0 Памела Андерсон для W Magazine В курсе 0 Шайа ЛаБаф в спортивной драме "Борг против Макинроя" Внешность и здоровье 0 Пей до дна: 5 способов напиться и не ожиреть Гаджеты 0 Motorola придумали телефон, который чинит свой экран Карьера 0 10 вещей, до которых зрелому человеку нет дела В курсе 0 Вышел первый тизер фильма «Доктор Стрэндж: В мультивселенной безумия» Секс 0 #говоритженщина: вот ты секса хочешь, а я Mercedes В курсе 0 Тим Рот в трейлере "Падре" В курсе 0 HBO выпустили черную коробку (чтобы смотреть сериалы наедине) Секс 0 20 способов сделать так, чтобы она сама потащила тебя в постель В курсе 0 WB запустила в производство сиквел «Константина» с Киану Ривзом Секс 0 Антирейтинг: что женщины больше всего не любят в сексе Звезды 0 Фото дня: обнаженная Кейт Мосс в объективе Марио Тестино Вокруг света 0 В Праге открыли отель исключительно для постояльцев с коронавирусом
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.