ТОП-10 популярных новостей
11 ознак, що твоя дівчина зустрічається з кимось ще 05.03.2024 — Психология отношений — 0 11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0

Цитаты великих

Нет смысла в поиске места, где вам будет хорошо. Есть смысл научиться создавать это хорошо в любом месте.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

6 причин, чому ти почуваєшся дурним, які ніяк не пов'язані з твоїм інтелектом

02.02.2023 — Карьера
6 причин, чому ти почуваєшся дурним, які ніяк не пов'язані з твоїм інтелектом

Глупство – це відносне поняття, і воно залежить від того, що конкретно ти вкладаєш у його зміст. Одна й та людина в одній компанії може бути сприйнятий як геній, а в іншій — як дурний і посередній співрозмовник.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Крім того, самоідентифікацію ускладнює той факт, що ти не можеш бути однаково добре ерудованим у всіх сферах. У якихось темах ти легко демонструватимеш свої глибокі знання, а якісь будуть для тебе незбагненними.

У твоєму житті періодично відбуватимуться ситуації, через які ти можеш почати сумніватися у своїх розумових здібностях.

Але до переживань щодо цієї теми не завжди варто ставитися серйозно. Ти можеш почувати себе дурним з причин, які не пов'язані з рівнем твого інтелекту.

Перевір себе по пунктах нижче, щоб перестати витрачати час і нерви на безглузде занепокоєння.

 

Ти занадто боїшся припуститися помилки

У більшості людей сформована помилкова думка, що по-справжньому розумні люди завжди роблять все правильно з першого разу.

Звучить це переконання дуже логічно: коли ти добре знаєшся на чомусь, ймовірність припуститися помилки значно знижується. Але не варто бути надто вимогливим до себе. Важливо розуміти, що помиляються всі без винятку.

Просто в одних випадках виною невдачі виступає недостатня підготовленість, брак знань та досвіду, а в інших – банальна неуважність, відсутність необхідної кількості часу та сил, раптові зміни обставин, які не залежать від людини.

Через страх допустити помилку ти можеш заважати виявляти свої здібності, уникати обговорення певних тем у компанії, відмовлятися від втілення своїх ідей в реальність.

Ти настільки сильно переживатимеш через можливу невдачу, що перестанеш користуватися тією інформацією, яка може допомогти тобі в професійному чи особистісному зростанні.

 

Тобі не вистачає впевненості в собі

Без впевненості в собі ти навряд чи зможеш демонструвати навколишнім свої знання та навички, а також застосовувати їх у своїй роботі. Тебе мучать сумніви в правильності твоїх рішень, ти можеш вважати себе недостатньо обізнаним у певних сферах.

Навіть якщо ти витратив дійсно багато часу і сил на вивчення чогось, тобі здаватиметься, що твого багажу знань досі недостатньо.

Найприкріше – люди, які розуміються на твоїй спеціалізації набагато гірше за тебе, але при цьому мають стабільну або високу самооцінку, будуть цінуватися набагато вище.

Просто тому, що вони не бояться заявляти про себе, братися за відповідальні проекти, переконувати оточуючих, що вони обов'язково впораються.

Вони ризикують, помиляються і в результаті досягають успіху. А ти страждаєш через несправедливість і не розумієш, чому ніхто не помічає твій розум.

Згодом, якщо ти не візьмешся за виправлення ситуації, ти можеш почати сумніватися у своєму професіоналізмі або навіть вважати себе недостатньо розумним.

 

Ти не вмієш апелювати фактами

На жаль, далеко не кожна знаюча людина вміє апелювати фактами. В обговоренні будь-якої теми або під час суперечки правим зазвичай виявляється не той, хто краще розуміється на предметі розмови.

Перемагає людина, яка має дар красномовства: вміє знайти потрібні аргументи, наполягти на своєму, красиво змусити співрозмовника замовкнути і відступити, і таке інше.

Завдяки цим навичкам людина виглядає в очах оточуючих більш переконливою, тому люди вважають за краще вірити їй.

Ти ж справді може виявитися правим, але якщо ти не вмієш доводити свою позицію, доводити, чому ти думаєш так і ніяк інакше – на жаль, до тебе навряд чи прислухатимуться.

І тобі може почати здаватися, що ти насправді шахрай, який ні в чому не розуміється на необхідному рівні.

Перш ніж дійти таких висновків, попрацюй зі своєю мовою і навчися аргументувати свої слова. Повір, у більшості випадків секрет успіху полягає саме у цьому.

 

У тебе завищені вимоги до себе

Відчуття того, що ти дурний, може бути наслідком завищених вимог, які ти ставиш перед собою. Часто нічого спільного з оцінкою інтелектуальних здібностей такі сумніви немає.

До висновку, що ти дурний, може призвести нездатність підтримати якусь тему розмови, непродумано сказана фраза, дія, яку, як ти вважаєш, могла виставити тебе не в кращому світлі перед оточуючими людьми.

Тебе також може лякати будь-яке формальне спілкування, нові знайомства, публічні виступи тощо. У цьому випадку тривога виникає через страх втратити впевненість у собі.

Після взаємодії з людьми, в результаті якого ти залишився незадоволений собою, ти починаєш лаяти себе та шукати підтвердження власної дурості.

 

У тебе синдром самозванця

Навіть якщо ти досить розумна і успішна людина, яка отримує від навколишніх багато компліментів, ти все одно можеш сумніватися в собі. Тобі може здаватися, що всі твої досягнення не пов'язані з рівнем знань та багажем досвіду.

Ти переконуєш себе та інших людей у тому, що тобі просто пощастило або на твій успіх вплинули обставини, що не залежать від тебе.

Щоразу, коли тебе хвалять за твою ерудованість, цікаву розмову чи добре виконану роботу, ти боїшся, що про твій обман обов'язково дізнаються і всі навколо зрозуміють, що ти насправді дурний.

 

Тобі постійно вказують на помилки

Якщо оточуючі постійно помічають лише те, як ти помиляєшся – це сильно б'є за твоєю самооцінкою. Твої успіхи відходять на задній план, стають менш важливими.

Ти концентруєшся на негативі і починаєш сумніватися у собі. Адже не можуть твої рідні, близькі, колеги та знайомі говорити тобі те, що не є правдою.

Повір ще як можуть. Не всі люди, думці яких ти довіряєш, будуть відверті і справедливі.

Навколо тебе є безліч людей, які заздрять тобі, вважають, що похвала змусить тебе втратити мотивацію, хочуть, щоб ти сумнівався у своїх силах, прагнуть досягти більшого, обігнавши або збивши тебе з обраного шляху.

Ти можеш бути розумною людиною, яка дійсно знається на тому, чим ти займаєшся. Але через токсичне оточення ти щиро віритимеш у свою дурість.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Карьера 0 Як зрозуміти, що ти стаєш поганою людиною MC Like 0 З'явився тизер нової екранізації "Графа Монте-Крісто" В курсе 0 HBO показал новый трейлер «Дома дракона» про становление семьи Таргариен В курсе 0 Роберт Паттинсон в трейлере нового фильма Кристофера Нолана "Довод" Секс 0 "Лучше уж со страпоном, чем с плохим человеком": честные истории о первом сексе MC Like 0 День 23: Роми Стрейд в новом ролике LOVE Magazine MC Like 0 Сара Сампайо для испанского номера GQ Звезды 0 Кайли Дженнер показала формы в соблазнительной фотосессии S Moda Автомобили 0 Приложение для знакомств от Tesla подберет пару, исходя из затрат на их… Юмор 0 Как пройти все ее проверки Звезды 0 Белла Хадид в откровенной съемке Balenciaga Вокруг света 0 По версии Hostelworld: 5 лучших хостелов в мире Психология отношений 0 Современные отношения: неудобная правда Автомобили 0 Renault показала концепт электрокара, который может удлиняться Звезды 0 Мадонна в провокационной фотосессии для журнала Paper Карьера 0 10 вещей, которыми мы никогда не бываем довольны В курсе 0 16 обложек Entertainment Weekly с героями "Игры престолов" Секс 0 Осенний марафон: больше секса - больше иммунитета Карьера 0 Як визначити, чи є людина експертом, чи тільки вважає себе такою В курсе 0 Холли Берри в трейлере «В синяках» от Netflix
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.