ТОП-10 популярных новостей
Повсякденні фрази, які зараз уже не почуєш 25.07.2024 — Карьера — 0 9 ознак, що дівчина зла на тебе, але приховує це 24.07.2024 — Психология отношений — 0 9 причин, чому дівчина може покинути тебе, навіть якщо все ще любить 23.07.2024 — Психология отношений — 0 Фраза, яка допоможе виграти будь-яку суперечку 22.07.2024 — Карьера — 0 10 фраз, які каже дівчина, коли намагається маніпулювати твоєю любов'ю до неї 19.07.2024 — Психология отношений — 0 6 типів чоловіків - до якого належите ви? 11.07.2024 — Юмор — 0 6 дратівливих фраз, які говорить дівчина, і що вони означають насправді 10.07.2024 — MC Like — 0 13 ознак, що дівчина, з якою ти познайомився, надто незріла для стосунків 09.07.2024 — Психология отношений — 0 Чому ваша ввічливість робить вас невдахою на роботі 05.07.2024 — Карьера — 0 13 причин, чому тобі подобається дівчина, яку твої друзі вважають непривабливою 04.07.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Поражение — это просто возможность начать сначала, и на этот раз — более разумно.

Опрос посетителей

Какой у тебя автомобиль?

Як пояснити іншим, що ви не п'єте

01.01.2024 — Внешность и здоровье
Як пояснити іншим, що ви не п'єте

Є кілька варіантів, але не один не буде простим, якщо люди не готові прийняти ваше "не хочу".

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Люди відмовляються від алкоголю з різних причин. І начебто це нікого хвилювати не повинно. Тим більше, що спиртне не потрібно для життя, про що тут взагалі говорити. Але варто тільки комусь на вечірці замість чарки взяти склянку з газованою водою, неминуче починаються розпитування.

У гіршому випадку людину вмовлятимуть випити, а то й потай підливати їй алкоголь — особливо якщо пояснення видалися непереконливими.

Тому непитущій часто буває дуже дискомфортно, адже йому потрібно не просто не пити (не всім це дається легко), але й пояснювати свій вибір.

В ідеальному світі було б достатньо сказати "я не п'ю, тому що не хочу", щоб оточуючих це задовольнило. Якщо у вас саме така просвітлена тусовка, ви щасливчик. Якщо ні, зазвичай краще подумати над відповідями заздалегідь, щоб і себе захистити, і вечірку не зіпсувати.

 

Чому люди чіпляються з цим питанням

Перш ніж продумувати стратегію, варто обговорити, а звідки взагалі в оточуючих такий інтерес до вашої склянки. Причин може бути багато. Вони не виправдовують допиту, але дозволяють припустити, чого чекати від людей.

Для підтримки світської бесіди

Не завжди той, хто запитує, прямо жувати не може, як хоче дізнатися причини вашої тверезості. Просто це тема для розмови, що лежить на поверхні.

Справа навіть не у спиртному. Спробуйте десь ненароком упустити, що не їсте капусту, і теж отримаєте мільйон запитань, сотні коментарів, що ви просто хорошої страви не їли, десятки рецептів і пропозиція прямо зараз поїхати на голубці до чиєїсь бабусі.

Є теми, які легко розвиваються, адже у них все більш-менш знавці. А те, що ви сьогодні не п'єте, — новина для вашого співрозмовника (якби вона такою не була, він уже звик). Звичайно, це цікаво обговорити.

З цікавості

Люди люблять плітки і бути проникливими, такою є наша природа. Отримувати та розповсюджувати інформацію означає бути цікавим і важливим для соціальної групи. Просто когось рамки виховання та етичних поглядів стримують краще, а когось гірше.

Наприклад, під фотографією будь-якої жінки світу, де в районі живота є хоча б міліметрова опуклість, хтось обов'язково напише про вагітність. Людина часто діє не зі зла.

Просто йому здається, що він розгадав важливу таємницю, почувається молодцем, але йому, звичайно, хочеться, щоб і інші це бачили, тому пише коментар. У цей момент він просто не думає, як себе відчує жінка на фото (швидше за все, погано, причому і у разі вагітності, і за її відсутності).

Із відмовою від алкоголю схожа історія. Випивати — звичайна, соціально прийнятна практика середнього застілля та вечірки. Якщо ви в ній не берете участі, може, у вас щось трапилося? Вагітність? Хвороба? Секта? І ось той, хто цікавиться, починає розслідування, тому що хоче дізнатися хвилюючу інформацію першим.

Тому що почуваються некомфортно

Люди в основному здогадуються, що алкоголь шкідливий для здоров'я і багатьох змушує творити будь-яку дичину, про яку шкодують. Але ми маємо багато виправдань, щоб не відмовлятися від спиртного. І одне з них усі п'ють. А якщо хтось не підтримує це, значить, з ним щось не так, а інакше і він би пив.

А потім у полі зору з'являється той, хто каже: "Я не п'ю, ось прямо зовсім, і не хочу". І це часто зчитується як особиста образа. Тому що з'ясовується, що хтось може не пити та не хотіти. Людина почувається погано, їй може здаватися, що вона гірша.

В окремих випадках ця думка спотворюється і перетворюється на таке: «Не п'є? Це що ж, він вважає себе кращим за нас?» Це не дуже логічно, але не варто загалом переоцінювати логічність людей.

Тому людина цікавиться, чи раптом у вас є якась непереборна причина тверезості. Тому ж і вмовляє випити: зараз ви візьмете чарку і не виглядатимете таким «біленьким». І він це часто робить не зі зла, а несвідомо.

 

Як сказати, що ви не п'єте

З попереднього блоку можна зробити висновок, як точно не потрібно про це оголошувати. Не варто влазити на табурет і вести мову, що ви відмовилися від алкоголю, тому що він зло. Що ви проживете до ста років, а решта присутніх з чарками закінчать своє життя в канаві та з цирозом печінки.

Усі дорослі люди й самі розберуться, чи пити їм, чи ні. Це все – рішення кожної людини. А ось зіпсувати настрій лекціями легко.

Ідеальної стратегії тут немає, але загалом можна розглянути кілька варіантів.

Повідомте про свою відмову від алкоголю заздалегідь

Якщо на вечірці збираються більш-менш знайомі люди, зазвичай цьому передує певний організаційний процес. Наприклад, ви обговорюватимете меню в чаті або якось ще взаємодіяти. Можна вибрати потрібний момент і сказати про свої плани.

Припустимо, ви з'ясовуєте, скільки спиртного та безалкогольних напоїв купувати. Тут і можна повідомити, що для вас краще купити більше газування, тому що ви не плануєте пити. Це негострий момент, тому є великий шанс, що на цій стадії вдасться обійтися простими поясненнями із серії «не хочу».

Придумайте поважну причину

Якщо відповідати на запитання прийде безпосередньо на вечірці, можна знайти переконливий привід, через який ви відмовилися від алкоголю. «Не хочу» часто не задовольняє людей, бо їм важко повірити, що хтось може не пити так просто. Але до зрозумілих причин вони ставляться з повагою.

Не обов'язково вигадувати легенду, зіткану з брехливих подробиць, щоб звучати правдоподібно. Зазвичай, досить загальних фраз.

Причини можуть бути пов'язані:

  • зі здоров'ям – лікар заборонив; здоров'я пустує, треба аналізи здавати, а алкоголь їх спотворить; з'ясувалося, що є алергія на алкоголь;
    з роботою – завтра важлива зустріч, треба щось зробити;
    з транспортом - зранку потрібно за кермо;
    з парі — я посперечався на гроші, що не питиму 100 днів.

Цей варіант підійде тим, хто обирає простий шлях і заради власного спокою готовий лукавити. Втім, якщо у вас справді є поважна причина, це буде правдою. Просто у вас немає обов'язку вивалювати всі подробиці.

Наприклад, вагітній жінці цілком підійде пояснення "лікар заборонив", тому що алкоголь плоду не друг. Якщо розпитування продовжуються, їх можна зупинити фразою, що тема є надто особистою, ви не готові це обговорювати.

А для правдорубів підійде така стратегія.

Відстоюйте своє «не хочу»

Це більш стресова, але й чесніша позиція для особливо важливих: переконувати, що «не хочу» — це самодостатня позиція. Щось на кшталт: «Чому не п'єш? - Не хочу. - А чому? - Ні чому. Я можу просто не хотіти. — Ну, напевно, трапилося щось? - Ні, я просто не хочу».

Не те щоб вам завжди вдасться пояснити співрозмовнику, що ваші бажання варті поваги. Скоріше людині просто набридне і вона відчепиться. І є ймовірність, що не прийде до вас із цим питанням і в майбутньому, тому що ви нічого нового йому не скажете.

Вам теж, звичайно, просто не буде, зате й брехати не доведеться. Ви відстоюєте особисті межі, можете похвалити себе та підняти на честь цього стаканчик безалкогольного напою.

Задушніть

Якщо хтось наполегливий зовсім не відстає, можна проігнорувати те, про що ми говорили раніше, і таки виступити з лекцією, але вже індивідуальною. Наприклад, розповісти, як алкоголь впливає на тіло чи про похмільну тривожність.

Тому що турбота про настрій інших — це, звісно, чудово, але не тоді, коли вечірку псують вам. Але повторимо: цю потужну зброю варто використовувати тільки на тих, хто зовсім по-іншому не розуміє.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Внешность и здоровье 0 Избыточная мужественность: почему слишком много тестостерона - это плохо Внешность и здоровье 0 Marina Yachting: нотка моря в осенне-зимний период В курсе 0 Сильвестр Сталлоне снимет фильм о братьях Кличко В курсе 0 Lego выпустила набор для создания резиденции Доктора Стрэнджа Звезды 0 Памела Андерсон для W Magazine В курсе 0 Марк Волберг у трейлері фільму «Король Артур» Карьера 0 10 звичок людини, яка легко завойовує довіру оточуючих Юмор 0 Никакой романтики Карьера 0 5 ознак того, що ти нав'язуєшся людині Звезды 0 Фото дня: Леди Гага для рекламы HAUS LABORATORIES Вокруг света 0 Страны, до которых ещё не дошёл коронавирус Внешность и здоровье 0 Как быстро протрезветь Вокруг света 0 Як подолати тугу за літом, яке закінчується В курсе 0 Шарлиз Терон в первом трейлере фильма "Старая гвардия" MC Like 0 Літня спокуслива кампанія бренду LET'S SWIM Психология отношений 0 4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися В курсе 0 Вийшов новий трейлер супергероїки "Синій Жук" від DC Автомобили 0 8 автомобилей, которые хочется купить только из-за их названия В курсе 0 Николас Кейдж играет отца-психа в "Маме и папе" В курсе 0 Крис Пратт в трейлере боевика «Война будущего»
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.