ТОП-10 популярных новостей
11 найдивніших секс-іграшок 04.03.2024 — Секс — 0 6 типів розлучень, які доводиться переживати у житті 01.03.2024 — Психология отношений — 0 7 причин, чому дівчина не зважає на твою думку 29.02.2024 — Психология отношений — 0 8 прикладів зради у відносинах, на які не варто заплющувати очі 28.02.2024 — Психология отношений — 0 6 емоційно виснажливих звичок, які гублять твої стосунки 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Як спілкуватися з людьми з протилежною думкою та переконаннями 27.02.2024 — Карьера — 0 7 найгірших причин дати дівчині другий шанс 27.02.2024 — Психология отношений — 0 Чим шкідливий перфекціонізм у відносинах і як з ним боротися 23.02.2024 — Психология отношений — 0 8 речей, які чоловіки вважають сексуальними, а жінки ненавидять 23.02.2024 — Юмор — 0 4 риси чоловічого характеру, на які жінкам безглуздо ображатися 22.02.2024 — Психология отношений — 0

Цитаты великих

Абсурдно делить людей на хороших и плохих. Люди бывают или забавные, или занудные. Орихара Изая

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

10 соромних питань про пеніс та простату

26.12.2023 — Внешность и здоровье
10 соромних питань про пеніс та простату

Сьогодні ми поговорили з урологом-андрологом про те, як покращити ерекцію, чи має розмір значення та наскільки секс корисний для здоров'я.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!1.Чи можна визначити розмір пеніса по довжині носа, пальців, ступні тощо?

Вчені різних країн проводять антропометричні дослідження та порівнюють розміри пеніса та носа, долоні, пальців і навіть відстань від променево-зап'ясткового до ліктьового суглоба.

Але ці дослідження все одно не доводять взаємозв'язок між розміром статевого органу та іншими частинами тіла.

Так, нещодавно в Японії порівнювали розміри носа та пеніса більш ніж у 1200 чоловіків та виявили, що може бути невеликий взаємозв'язок між довжиною носа та середнім розміром пеніса.

Але чи можна спиратися на це та говорити, що це точний показник? Ні. Люди влаштовані дуже по-різному. До того ж бувають синдроми, коли кінцівки довгі, вуха великі чи щось таке.

 

2. Чи можна якось збільшити член?

Член можна збільшити. Інше питання — чи треба. У нас її середній розмір становить 12,7–13,5 див в эрегированном стані. Це дуже умовна цифра, тому що виміри не проводяться глобально, ніхто не вимірює розмір статевого органу у 100% чоловічого населення.

Зазвичай, певна кількість людей здають свої показники, і на основі цього робляться підрахунки. Треба розуміти, що немає стандартних розмірів, вони варіюються залежно від регіону, раси, національності.

Є операція, яка називається лігаментотомією. Під час неї надрізають підтримуючу зв'язку пеніса. При лігаментотомії сам член не зростає, його розмір закладено генетично. Просто він опускається вниз і здається, що стає довшим.

Але ця процедура не робиться просто так: перед операцією пацієнт проходить психологічне дослідження і приносить довідку, що підтверджує, що він не страждає на дисморфофобію.

Якщо насправді параметри абсолютно нормальні, а людині здається, що у неї маленький статевий орган, чи просто хочеться збільшити член, операцію, скоріш за все, не проведуть. Операцію можуть здійснити за показаннями.

Наприклад, при мікропеніс — це коли член більш ніж на 2,5 см коротший, ніж середній пеніс на тій території, звідки пацієнт.

Після операції можуть бути побічні ефекти: зміниться кут ерекції, сам член у збудженому стані буде нижчим, ніж раніше. Зв'язування також може зрости, і член знову стане колишніх розмірів. А ще зв'язка може фіброзуватися, а через це пеніс може стати коротшим і почати хворіти.

Щоб збільшити обсяг пеніса, під шкіру можуть вводити різні філери, наприклад, гіалуронову кислоту. Наскільки це потрібно, кожен вирішує сам.

Ми завжди попереджаємо пацієнта, що філер може неправильно вкластися та мігрувати під шкірою. А при недотриманні техніки взагалі можуть виникнути запалення і гнійнички, так що філер доведеться видаляти.

 

3. Що робити, якщо член кривий і загнутий убік? Це взагалі нормально?

Буває вроджене викривлення члена – це варіант норми. А буває хвороба Пейроні. Єдиної теорії, чому вона виникає, немає. Але вона часто зустрічається у пацієнтів із травмою (перелом, забій) статевого члена. До факторів ризику також відносять діабет, дисліпідемію, гіпертонію, ІХС, аутоімунні захворювання тощо.

Якщо ерекція не викликає біль, відхилення становить менше 30 градусів і при цьому немає проблем при статевому акті (фрикції можливі, вони безболісні та не травмують партнерку), то можна нічого не виправляти. В іншому випадку ми можемо порекомендувати операцію з виправлення.

 

4. Чи потрібний секс для чоловічого здоров'я? А чи корисна мастурбація?

В одному великому дослідженні з'ясувалося, що еякуляція понад 21 раз на місяць на 20% знижує ризик розвитку раку передміхурової залози. Але ми не можемо стверджувати, що це 100% рекомендація, тому що є багато факторів, що впливають на розвиток раку. Наприклад, у цьому дослідженні не було враховано генетичного фактора.

Інші дослідження не виявили прямих зв'язків між еякуляцією та ймовірністю розвитку аденоми простати та простатиту.

При цьому йдеться не лише про статеві акти, а й про мастурбацію.

Тому що фізичні процеси при сексі та мастурбації однакові – це певний каскад скорочень м'язів та вироблення низки гормонів.

Так що мастурбуйте на здоров'я. Головне, щоб процес не перетворився на залежність, що деструктивно впливає на життя. Якщо мастурбація стає пріоритетним заняттям, краще звернутися до фахівця. Але це вже сексологічна, а чи не урологічна проблема.

 

5. Простатит – це вирок? Чи врятує від нього масаж простати?

Простатит не вирок. У нас надто завищено відсоток постановки цього діагнозу. Щоб встановити простатит, потрібно провести стандартизовані проби діагностики, які в нас або не роблять взагалі, або мало хто робить. Тобто найчастіше діагноз ставиться помилково.

Масаж простати виконується тільки з метою забору секрету передміхурової залози для встановлення діагнозу «простатит», це діагностична маніпуляція.

Сам простатит масаж не лікує та не профілактує. Тож робити його не потрібно.

Але є хороше дослідження, яке показало, що масаж простати у пацієнтів старше 55 років із хронічним тазовим болем та еректильною дисфункцією покращував ерекцію. Ймовірно, ефект було досягнуто через стимуляцію зони судинно-нервового пучка.

 

6. Чи варто бити на сполох, якщо один-два рази були проблеми з ерекцією? Чи можна щось робити, щоб покращити ерекцію?

Тривогу бити точно не варто, тому що на ерекцію можуть впливати різні фактори: можна втомитися, захворіти, відчувати стрес.

Якщо еректильна дисфункція була кілька разів і пацієнта це не турбує, значить проблеми немає. Але якщо почати переживати, зациклитися на ерекції може виникнути психогенний фактор. Тобто занепокоєння, що наступного разу знову будуть проблеми, згодом може призвести до повної еректильної дисфункції.

Якщо складності з ерекцією постійні, тоді пацієнт приходить до уролога і ми з'ясовуємо характер проблеми: сексологічна вона або урологічна. Останнє зустрічається лише у 20% випадків еректильної дисфункції.

Щоб з ерекцією все було нормально, важливо вести нормальний спосіб життя, повноцінно харчуватися, висипатися. Якихось спеціальних вправ або вітамінів для посилення ерекції не існує, це все міфи.

 

7. Через який час має наступати еякуляція? Коли вона відбувається надто швидко чи, навпаки, її немає надто довго – це тривожний дзвіночок?

Дуже важливо, як почувається пара. Якщо короткий або навпаки довгий статевий акт не викликає негативних емоцій у пари, тоді ми не вважаємо це за патологію.

У 2019 році передчасною називали еякуляцію менш як через 3 хвилини після початку статевого акту. 2021 року час змінили на 2 хвилини, а цього — скоротили до 1 хвилини. Але є дуже важлива відмітка: якщо це не турбує пару чи самого чоловіка, то діагноз «передчасна еякуляція» не ставиться і терапію не пропонують. Тому все залежить від суб'єктивного відчуття пацієнта.

Якщо раптом передчасна еякуляція почала з'являтися, хоча раніше такого не було, варто звернутися до уролога, щоб виключити насамперед простатит або з'ясувати, чи немає сексологічної проблеми.

Штучно подовжуватися статевий акт може, наприклад, і натомість прийому антидепресантів. Якщо це стає проблемою, ми направляємо пацієнта або пару до сексолога. Якщо скарг немає, то й до лікаря не треба йти.

Але тут важливо пам'ятати, що тривала ерекція від двох до трьох годин може бути небезпечною. Статевий член складається з губчастих і печеристих тіл, венозна та артеріальна кров у ньому змішується і може застоюватися при тривалій ерекції. Це може спричинити утворення тромботичних мас.

Якщо ваша ерекція триває 2-3 години, треба звернутися до уролога, щоб він ввів судинозвужувальні препарати і на УЗД подивився, чи не утворилися в члені тромботичні маси, які доведеться видаляти.

 

8. Як зрозуміти, що сперма гаразд? Що, якщо під час оргазму її немає чи вона надто густа?

В'язкість, запах і колір сперми залежить від низки чинників. Наприклад, в'язкість може показати, скільки людей напередодні пив рідини: у пацієнтів, які п'ють мало, сперма може бути густішою. Запах і колір може змінюватися або на тлі прийому препаратів, або при вживанні якихось фруктів та овочів. Це всі варіанти норми.

Якщо сперма червона, бура або іржава з прожилками, то потрібна консультація уролога, щоб подивитися, чи локальної ділянки запалення немає. На тлі прийому кроворозріджувальних препаратів у спермі може бути невелика кількість крові, це нормально. Можливо також одноразова транзиторна гемоспермія, як у сперму потрапляє кров. Це також нормально.

Але якщо вас щось турбує або ви помітили щось незвичне, краще звернутися до лікаря.

Що стосується кількості сперми при еякуляції, вона варіюється в залежності від ступеня збудження. Якщо оргазм був сильним чи якщо еякуляція відбувалася кілька разів поспіль, тоді кількість сперми то, можливо невеликим. А після операцій на передміхуровій залозі сперма при еякуляції може взагалі бути відсутнім.

 

9. Як потрібно доглядати пеніса? Чи потрібно мити його якимись спеціальними інтим-гелями?

Шкіра на члені - одна з найніжніших. Спеціальними засобами мити його не потрібно досить просто теплої води. Милом також краще не користуватися, тому що воно може порушити pH-баланс і навіть викликати запалення.

 

10. Як зрозуміти, що час до лікаря?

Іти до лікаря варто, тільки якщо у вас виникли якісь скарги: щось турбує чи болить.

Регулярний щорічний чекап в уролога починається з 50 років, якщо чоловік не в групі ризику раку простати. Якщо ж людина негроїдної раси, вона має мутацію гена BRCA 1/2, а у його батька чи діда був рак простати, скринінги проводять з 40–45 років.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
В курсе 0 Марк Волберг у трейлері фільму «Король Артур» В курсе 0 8 вещей в фильмах ужасов, которые мы ненавидим В курсе 0 Учёные изобрели революционные презервативы В курсе 0 Прибыльные слоты на деньги в клубе МоноСлот Карьера 0 8 звичок, які виникають через нудне життя Секс 0 Девушка со страпоном Гаджеты 0 Samsung представила концепт смартфона "раскладушки-пудреницы" В курсе 0 Ембер Херд у трейлері фільму "У вогні" Внешность и здоровье 0 7 рис, які, виявляється, ми успадковуємо з генами Автомобили 0 9 вредных привычек, которые изнашивают мотор твоего автомобиля Карьера 0 5 способів залишатися спокійним, коли твій співрозмовник переходить на особи Секс 0 Як знайти точку G і чи варто взагалі це робити Юмор 0 Как познакомиться с девушкой на пpобежке В курсе 0 Pornhub запустил проект "Сексуальная устойчивость" в поддержку спасения планеты Психология отношений 0 5 причин, почему женщина молчит: инструкция для мужчины Юмор 0 Если тебя не любят женщины - значит, ты просто устарел В курсе 0 Сухой корм Friskies для взрослых котов и кошек Психология отношений 0 Чего откровенно недостает женщинам Звезды 0 Жизель Бундхен для летнего выпуска V Magazine В курсе 0 Кит Харингтон присоединится к вселенной Marvel
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.