Цитаты великих

Ничего не бывает зря. Если вы что-то совершили, значит в тот конкретный момент вашей жизни, на том конкретном этапе вашего развития, в данном поступке был смысл. И если вам кажется, что вы могли поступить по-другому, знайте – вы не могли. Хэнк Муди

Опрос посетителей

Сколько тебе лет?

Що робити, якщо вам хочеться стосунків без зобов'язань

26.10.2023 — Психология отношений
Що робити, якщо вам хочеться стосунків без зобов'язань

Ви нещодавно розлучилися і не хочете знову закохуватися та страждати. Або розумієте, що провести все життя з однією людиною — це не для вас. Яка б не була причина, вам хочеться стосунків без зобов'язань.

Обережно: 18+! 

У Telegram-каналі MEN’S CULT ділиться перевіреною інформацією про секс, стосунки та красиві картинки. 

Приєднуйтесь!

Незважаючи на те, що багато хто вважає такий формат несерйозним, до нього потрібно підходити усвідомлено, щоб не поранити свої почуття, ні почуття іншої людини.

Ми поговорили із психологом про те, як це можна зробити.

 

Визначте, що ви вкладаєте в поняття «відносини без зобов'язань»

Стосунки без зобов'язань – це стосунки без майбутнього. Партнери, які обирають такий вид зв'язку, проводять разом лише якийсь проміжок часу, а їхня мета найчастіше — винятково задоволення сексуальних потреб.

При цьому сімейні терапевти часто критикують такий формат, тому що основою будь-яких стосунків є прихильність. Рано чи пізно вона виникає і у відносинах без зобов'язань, створюючи проблеми, адже сенс такого союзу якраз у протилежному — не прив'язуватись один до одного.

 

Оцінити, чи підходять вам такі стосунки

Психолог зазначає, що подібний формат зазвичай вибирають:

 • люди, які нещодавно пережили розрив та не готові брати на себе серйозні зобов'язання;
 • люди з психопатичним складом особистості, у яких відсутня емпатія та навичка уподобання;
 • люди, які пережили травмуючий досвід у дитинстві та засвоїли, що оточуючі завдають лише біль, тому краще триматися від них подалі;
 • люди з низькою самооцінкою, які готові на будь-який вид зв'язку;
 • усвідомлені люди, які розуміють, що зараз вони не мають внутрішніх ресурсів для початку нових відносин, але є бажання задовольняти свої сексуальні потреби.

Якщо ви вирішите спробувати завести з кимось стосунки без зобов'язань, вам потрібно буде врахувати кілька важливих моментів.

 

Розпочати розмову на правильній ноті

Якщо ви вільні, краще одразу попередити потенційного партнера про те, які стосунки вас цікавлять. Це заощадить час не лише вам, а й іншій людині.

Якщо ви бачите, що у знайомства намічається продовження — наприклад, ви починаєте листуватися чи періодично зустрічатися, важливо відразу позначити, що зараз ви не розглядаєте серйозні відносини.

Для цього запитайте, що людина хоче отримати від спілкування з вами, вислухайте її, подякуйте за те, що вона поділилася своїми думками, а потім розкажіть, що вам потрібно.

Якщо інша людина налаштована на серйозні стосунки, наголосіть, що у вас з нею різні цілі, а отже, вам не варто рухатися далі разом.

Буває й так, що ви перебуваєте у постійному союзі, але хочете перевести його в інший формат. За словами фахівця, це поширена ситуація під час криз, коли і розлучатися страшно, і бути удвох уже не хочеться.

У такому разі краще звернутися до сімейного терапевта, який допоможе розібратися у всіх нюансах і зрозуміти, чому вам захотілося зняти з себе будь-які зобов'язання.

 

Обговорити максимум деталей

Якщо ви знайшли відповідного партнера або ваша кохана людина погодилася на стосунки без зобов'язань, психолог рекомендує обговорити такі питання:

 • Як відбуватимуться зустрічі і що вони являтимуть собою? Можливо, вам потрібен лише секс або ви хочете також разом вечеряти та ходити в кіно.
 • Чи складатимете ви розклад зустрічей?
 • Як ви будете домовлятися про зустрічі і де ви бачитиметеся?
 • Чи підтримуватимете спілкування поза зустрічами?
 • Що ви робитимете, якщо хтось із вас вирішить будувати серйозні стосунки з іншою людиною?
 • Що ви робитимете, якщо хтось із вас вирішить припинити стосунки без зобов'язань?
 • Якщо вас цікавить секс, як ви будете оберігатися і надаватимете довідки про відсутність захворювань, що передаються статевим шляхом? Що ви робитимете, якщо щось піде не за планом і дівчина завагітніє?
 • Чи можете ви мати стосунки без зобов'язань і з іншими людьми?
 • Що ви можете зробити, щоб такі відносини не вийшли з-під контролю?

Якщо ви все обговорили, але у вас виникло нове питання, важливо сказати про нього і знову поговорити. Чесний та відкритий діалог – запорука успішних відносин без зобов'язань, як і будь-яких інших у принципі.

 

Зізнатися у почуттях, як тільки вони з'явилися

Чим більше часу ви проводите з кимось разом, тим вищі шанси прив'язатися один до одного. Міцні спілки іноді починаються з відносин без зобов'язань, але це не означає, що у вас буде так само.

Якщо ви розумієте, що починаєте закохуватися, спочатку чесно поговоріть із собою. Чого ви хочете: зупинити стосунки чи спробувати перевести їх до іншого формату? Після того як ви розібралися з собою, поговоріть із партнером. Зізнайтеся, що у вас з'являються почуття, і разом вирішите, куди ви рухатиметеся далі.

Якщо партнер закохався у вас, вислухайте його та спробуйте зрозуміти, яке майбутнє він собі уявляє. А потім візьміть час на те, щоб подумати, визначитися зі своїми почуттями та ухвалити остаточне рішення.

 

Закінчити відносини без зобов'язань у потрібний момент

Все залежить від ситуації. Якщо хтось хоче більше, а інший не готовий нічого обіцяти, обговоріть все безпосередньо і припиніть спілкування. Якщо початкові домовленості постійно порушуються, перегляньте їх чи закінчіть відносини.

Подякуйте людині за проведений час, поясніть, що у вас різні цілі чи погляди на стосунки без зобов'язань або що ви вирішили, що такий формат вам більше не підходить, а потім запропонуйте припинити зустрічі.

Відповідно до моєї практики більшість непорозуміння у відносинах вирішуються найпростішим способом — відкритим діалогом, де люди не звинувачують один одного, а бачать, що є спільна проблема, яка потребує вирішення.

Іноді відносини без зобов'язань сходять нанівець самі собою. Однак, якщо інша людина продовжує активно шукати зустрічі, коли вам вони більше не потрібні, неприємної розмови точно не уникнути. Намагайтеся не відкладати його і одразу прояснити ситуацію. Так ви не зіпсуєте життя ні собі, ні комусь іншому.

Комментарии Оставить комментарий

Комментарий успешно добавлен
Вы не заполнили все поля
Рекомендуем посмотреть
Юмор 0 Как флиртовать с бабой в баре Юмор 0 Чи знаєте ви, навіщо чоловікам соски? Секс 0 6 міфів про зради, спростовані наукою В курсе 0 Майкл Б. Джордан доказывает невиновность Джейми Фокса в трейлере "Просто… Психология отношений 0 Ученые: женщины заставляют некрасивых мужчин тратить больше денег Юмор 0 Женатомия или Какими были бы женщины, если бы мужчины создавали их сами Вокруг света 0 IKEA запустила во Франции вагончики для сна Психология отношений 3 8 причин, почему тебе не везет с девушками, даже если ты хороший парень Карьера 0 10 самых распространенных фраз незрелого человека Секс 0 Ученые: чем меньше у тебя сексуальных партнерш, тем лучше! Юмор 0 #говоритженщина: как соблазнять женщин Автомобили 0 Трейлер второго сезона The Grand Tour Секс 0 Главные ошибки при оральном сексе Секс 0 "Я изменяю всю жизнь": почему мы идём на адюльтер и как скрываем его В курсе 0 Гари Олдман и Аманда Сейфрид в трейлере "Манк" Карьера 0 7 самых переоценённых вещей в жизни мужчины Психология отношений 0 Ученые: в каком случае ты начинаешь беспричинно ревновать Юмор 0 Как перестать быть снабженцем для женщин Гаджеты 0 Google выпустили приложение для рисования в воздухе MC Like 0 Мокрая Кейт Аптон для Sports Illustrated
Подписаться на новости Чтобы всегда быть вкурсе событий, получать советы и разные предложения - подпишитесь на нашу рассылку.